רונה גפן
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    הבוגרים    רונה גפן

רונה גפן

  בוגרת Muzik בנתיב יוצר - מפיק

בת 29, תל אביב, מוזיקאית.
"מוזיקה תמיד היוותה חלק בלתי נפרד מחיי (בצעירותי ניגנתי על פסנתר, קלרינט וגיטרה) אולם רק לאחר היכרותי עם מוזיקת טקנו והארדקור הרגשתי שבאמת מצאתי את ה'סאונד' שלי. המוזיקה שאני יוצרת שואבת מסאונדים קשים, בדגש על קיקים ענקיים ואלמנטים נוספים של מציאות מלחיצה ולא מפנקת. אני מנסה להעביר הרגשה, צבע או תמונה העולים מסיטואציות שונות, בעיקר בחיים במקום אגרסיבי ופסיכי כמו ישראל.
עד היום יצא לי להשתתף בשני אלבומים מעולמות שונים - לפני מספר חודשים הוצאתי את אלבום הבכורה שלי – Bilono, בהפקה ובהפצה עצמית. הדיסק מאגד יצירות מהשנים האחרונות ואני גאה בו מאוד, הוא בהחלט משקף את ראיית עולמי הקונספטואלית והמוסיקלית נכון להיום. בנוסף, השתתפתי ברכבת לונה פארק, אלבום שיצא במסגרת פרויקט ב- Muzik  בהדרכתו של דודי לוי, בלייבל התו השמיני. בעוד שב- Bilono הייתי מקבלת ההחלטות היחידה כמלחינה, מתכנתת, מעבדת, מבצעת וכמובן מפיקה, בלונה פארק תהליך העבודה היה קבוצתי לחלוטין לכל אורך הדרך. בשני המקרים יצא לי לעבוד עם אנשים מוכשרים ונהדרים אשר למרות הקשיים הפכו את התהליך ואת התוצאה למוצר מוגמר שיש להתגאות בו.
בשנים האחרונות אני עובדת עם האמנית הפלסטית אלונה רודה על שלל מיצבי סאונד, הניזונים מתפישה מוזיקלית אלימה ואפלה ומאלמנטים פיסוליים הקושרים עצמם לעולמות עתיקים ועכשוויים כאחד. השאיפה לפיתוח שפה חדשה, הפונה לקהל רחב ככל האפשר, מתבטאת באופיים ה"אירועי" של היצירות – חלק מהיצירות אינטראקטיביות בהגדרתן, חלקן מזמינות השתתפות פיזית פעילה וכולן זקוקות לנוכחות אנושית על מנת להתקיים במלואן. בין השאר הצגנו במסגרת הביאנלה למוזיקה עכשווית במוזיאון ת"א לאמנות (מיצב סאונד "חול בעיניים"), במסגרת הביאנלה לאמנות עכשווית במוזיאון הרצליה ("אני מאמין"), הפקנו, בסיועו של Muzik , את הערב "יד רוחצת יד" בגלריה בצלאל ת"א, הצגנו בגלריה "מקור" בניו יורק את סרטוני האנימציה "לא תגנוב", בביאנלה לאמנות חדשה בוינה ("רקוויאם/חברים"), באירועי לילה לבן בת"א ובאירועים נוספים.
 
הגעתי ל- Muzik מכיוון שחיפשתי מקום שיאפשר לי להתמקצע במוזיקה, ובחרתי ללמוד במסלול לתואר בוגר ביה"ס. הלימודים העניקו לי בראש ובראשונה שליטה טכנית בסביבת האולפן הביתי ורקע תיאורטי הכרחי במוזיקה, בסאונד ובאקוסטיקה. הדרישות הגבוהות, הן מבחינת מקצוענות ו"קצב עבודה" והן מבחינת רמת גימור העבודות – כל זאת בזכות צוות המרצים המחוייב והמקצועי – עזרו לי להגיע במהירות לרמה המאפשרת לי לעסוק במוזיקה כמקצוע ולא רק כתחביב".
קישורים:

רונה גפן
לשירי MP3