Preform - Muzik Fruit – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    Preform - Muzik Fruit

Preform - Muzik Fruit

  אחרי שכבר חשפנו שיר ראשון מתוך אלבום הסלקטד החדש שלנו, הסינגל הראשון המשובח Dazy Days של להקת סנואו קלארקס, אנחנו שמחים להציג בפניכם הרכב מוכשר נוסף ומלא פוטנציאל המופיע בסלקטד 09 - Preform (פרפורם) - גיא לוונברג (תופים), בר מינצר (גיטרה) ורון מרחב (קלידים).
על ההרכב הם התחילו לעבוד ברצינות בבית הספר, לאחר שמינצר ולוונברג, החברים כבר הרבה שנים ומנגנים ביחד זמן רב, חברו למרחב דרך הרכב מוזיקלי אחר בהנחיית עידו בוקלמן, המתמקד בג'אז חופשי.

- הקשבתי לחומרים שלכם בסאונדקלאוד ואהבתי מאוד את עירוב ההשפעות וגם את התעוזה המסוימת בלחפש כיוונים חדשים מעולם הפיוז׳ן. נשמע כאילו מדובר בערב רב של השפעות, אולי תספרו לנו מהן?

"בנוגע להשפעות שלנו, כולנו הגענו מעולם של רוק, פאנק, היפ- הופ, רגאיי ודאב ובשנים האחרונות, ביחד ולחוד, התפתחנו לעולמות של ג'אז, פיוז'ן וז'אנרים מורכבים אחרים. קשה להגדיר את השפעות בז'אנרים. עדיף לדבר בלהקות. יש לציין, שאנחנו כיוצרים מאמינים בקהילה מוסיקלית בריאה. בייחוד במקום קטן כמו ישראל. לכן, ומתוך אהבה אמיתית למה שקורה פה, אנחנו משתדלים ללכת להרבה
הופעות של להקות מקומיות , ולשאוב מהן השראה. להקות כמו TATRAN, Tiny Fingers, Layerz, Crunch 22. גם אבישי כהן כמובן. מעבר לים יש כמובן שמות "גדולים יותר": The Bad Plus, Dub Trio, Radiohead, King Crimson, Badbadnotgood, Heernt, Mars Volta, The Roots. בקיצור אנחנו אוהבים הרבה מוזיקה".

- ומתוך כל המגוון הזה, כיצד אתם יוצקים אותו ליצירה מקורית?

"בנוגע לתהליך הכתיבה והיצירה, מדובר בתהליך מורכב -
כמעט כל שיר שלנו מתחיל ברעיון מוזיקלי, שמישהו מביא, אנחנו מתחילים לנגן, להעלות רעיונות ולהתיך גם קטעים שנכתבו בעבר על ידי כל אחד מהנגנים. כמעט ואין לנו שירים שנכתבו מהתחלה ועד סופם על ידי חבר אחד מההרכב, מבלי שעברו עיבוד של כל הלהקה.

השיטה היא דמוקרטית לחלוטין, ולכולם יש חשיבות זהה בקיום ההרכב. אנחנו שמים דגש על ההתבטאות של כל נגן על הכלי שלו, אבל לכולם יש אמירה על כל אלמנט בכל שיר. את המילים לשירים (אלו שקיימים בהם מילים) הזמר (שהוא גם הקלידן) כותב".

- האם הקטע שלכם באלבום Selected 09 הוא למעשה הריליס הראשון שלכם?

"בעיקרון כן. בתור Preform, זוהי הפעם הראשונה שאנחנו מוציאים משהו החוצה. זה נחמד ומרגש, ואנחנו מודים ל-Muzik על הבחירה בנו ועל התמיכה הכללית".

- מי מהמורים כאן עזרו לכם במיוחד?
וכיצד - בהכוונה אולי? בעזרה בעיבודים?

"עזרתם של צוות Muzik היא משמעותית מאוד, לאו דווקא מבחינת העיבודים, כמו מבחינת העידוד והתמיכה.

מיטשל רוזן, רכז מגמת הנגינה, הוא שהציע לנו להכניס שיר לסלקטד והוא גם נתן את הביקורת שלו על המוזיקה,, מה שעזר לנו להיכנס לפרופורציה.

עידו בוקלמן והרכב הג'אז החופשי שלו - שם התגבשנו כהרכב ולמעשה בהופעה האחרונה שלנו כהרכב Free Jazz בשנה שעברה, החלטנו לכתוב כמה קטעים מובנים ולהתחיל דרך כהרכב עצמאי. עידו פתח לנו את הראש והיה לנו כמנטור למשך תקופה ארוכה ואנחנו מאוד מעריכים אותו כאיש, כמורה וכמוזיקאי.

אליאב קול - לימד את כולנו תיאוריה ואת הקלידן שלנו הוא עדיין מלמד פסנתר למעשה. הוא בא לשמוע חזרה שלנו וגם נתן את ההערות והעצות שלו לגבי המוזיקה והנגינה. הוא מקור השראה בשבילנו ובלעדיו היינו חד משמעית מוסיקאים פחות טובים.

האיש שהכי היינו רוצים להודות לו הוא תומר ג'מצ'י ממחלקת התפעול. הוא בעצם כמו אב הבית של Muzik, אחראי ציוד ועניינים טכניים. הוא תמיד שם בשביל לעזור לנו ולטפל בעניינים מעל ומעבר למצופה. הוא גם עזר לנו מאוד בתהליך ההקלטה שעשינו לאחרונה ובאמת שבלעדיו לא בטוח שהיינו מקליטים את השיר בזמן הזה ובאיכות הזאת. אנחנו מודים לו מאוד מאוד!

אנחנו חייבים גם תודה לקוקי סלינס - החצי השני של מחלקת התפעול - על שמיקסס לנו את השיר בהתחשבות רבה".

- לגבי ההקלטות ומצד שני ההופעות החיות - האם המחשבה היא באלבום הראשון שלכם לתעד את העיבודים הקיימים בלייב או להמשיך ולהוסיף שכבות באולפן ולהעשיר את הקטעים עוד יותר? אם כן, כיצד לאחר מכן אתם מתכננים לתרגם את זה למופע, בהתחשב בזה שאתם שלושה בלבד?

"בשלב זה, אנחנו מתמקדים בהופעות. בהקלטות שעשינו כבר, ואלו שנעשה, המטרה היא לתעד כמה שיותר במדויק את מה שאנחנו מנגנים כטריו, על הבמה.
כל האפקטים שניתן לשמוע בהקלטות שלנו מבוצעים בלייב בעזרת סינטיסייזר, אפקטים על תופים, וגיטרה עם אפקטים. אפילו דרך תהליך המיקס יצא לנו להבין דברים שהוספנו לשירים בסופו של דבר. אנחנו כן מתכננים לארח נגנים בשלב כזה או אחר, צ'לו, חצוצרה למשל. אנחנו מאוד פתוחים לרעיונות".

- לסיכום ספרו לנו על התוכניות של פרפורם ל-2013

"בשנה הנוכחית אנחנו מקווים בעיקר לעשות הרבה מוזיקה טובה, לכתוב שירים טובים, ולהופיע הרבה. בתקווה אולי גם להקליט את האלבום המלא.
מבחינת הופעות השנה מתחילה אצלנו בקיק רציני, עם מספר הופעות גבוה למדי ונקווה שכך תימשך השנה!


ההופעות הקרובות שלנו הן:
14.1- הודנא שבפלורנטין
20.1 - אברקסס, לילינבלום 40
23.1 - ריאליטי ריהב סנטר, רחוב בית יוסף 23
7.2 - ברנדיס בר, בקיבוץ עין השופט
19.2 - לבונטין 7
Preform - Muzik Fruit – חדשות מוזיקה