Muzik Fruit – אבישי אפרת – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    Muzik Fruit – אבישי אפרת

Muzik Fruit – אבישי אפרת

  אבישי אפרת. בוגר Muzik. בשנה האחרונה השם הזה מחלחל יותר ויותר לאזניים ולורידים של חובבי המוזיקה האלטרנטיבית בישראל. ראו למשל: הבלוג של יובל אראל והבלוג אפרכסת.
אז למי שלא מכיר, הגיע הזמן.

אבישי, מהו הסגנון מוזיקלי?
הוא נמצא בגוונים שבין Punk Rock ל - Power Pop.

ספר לנו על האלבום שבדרך
האלבום יכלול חמישה שירים (EP) מתוך הסט שאני ולהקתי "The 1840s" (אביתר אורן - בס וקולות, אדם בלומנטל - תופים) עבדנו עליו בחודשים האחרונים. עיבודי השירים התגבשו מאוד דרך ההופעות החיות ואנחנו מעוניינים לפתח את אותם העיבודים והביצועים גם דרך חזון ההפקה שבהקלטה האולפנית, תוך שימור ה-livenessשל ההופעה החיה.

אילו יוצרים השפיעו עליך ומהם מקורות ההשראה שלך?
יש לי חיבור חזק למוזיקת רוק בריטית ואמריקאית אבל אני מרגיש שחלחלו אלי השפעות מז'אנרים שונים. מקור ההשראה העמוק ביותר עבורי מגיע מכותבי שירים באנגלית, לרוב כזאת שקשורה לשורשי הרוקנ'רול . מצד שני, אני מוצא השראה רבה הן בסוג האסתטיקה וההלחנה הנוגה של הפולק והן בזו האלימה של הPunk. ההשפעה הגדולה הנוספת עבורי היא הבלוז האפרו-אמריקאי של החצי הראשון של המאה ה-20, שיש בו משהו מאוד ישיר ובלתי אמצעי בעיניי. בסופו של דבר, אני מוצא את החיבור הרב ביותר לשירים עצמם ודרכם אני מוצא את הדרך אל העיבוד וההפקה שבו אנחנו, כלהקה, מרגישים שמשרת אותם בדרך הטובה ביותר.

סיימת לפני מספר חודשים את לימודיך ב - Muzik. מה אתה לוקח איתך משם?
למדתי ב- Muzik במסלול המלא של יוצר-מפיק בשילוב עם ה-B.A של האוניברסיטה הפתוחה. שהגעתי ל- Muzik לאחר התנסויות בלימודי מוזיקה באופן פרטי ובלהיות חלק מממספר להקות, שהמשמעותית בהן הייתה Famous People. סיימתי בסוף השנה שעברה את המסלול המלא ואני מרגיש שהלימודים קידמו אותי במספר דברים שהרגשתי שהיו חסרים לי כיוצר בעבר. קודם כל, צברתי בהן ניסיון בתחומים רחבים, הכוללים בין היתר סאונד, הפקה, עבודת אולפן ושפת המוזיקה, באופן שיישר אצלי קו מבחינה הידע המקצועי. שנית, נעשיתי יותר עצמאי, הן מבחינת היכולת להבין מה דרוש ליצירות כדי ליצור מוזיקה או הפקה מסויימת בז'אנרים שונים והן מבחינת האפשרויות העומדות לפניי באופן עצמאי באולפן הביתי או בעזרת תקשורת והפעלה של אנשי מקצוע אחרים. חשוב לי מאוד גם לציין את המימד של ההיכרות עם מוזיקאים נוספים והעבודה היצירתית איתם ומולם. בנושא זה הייתה לי גם התנסות מדהימה עם פרוייקט הסיום שלי, Proud Madam.

Venue שהיית רוצה להופיע בו?
בשנה הקרובה הייתי רוצה להופיע כמה שיותר במועדונים ובפסטיבלים ברחבי ישראל. אנחנו גם מתכננים מסע הופעות של שבועיים במזרח אירופה שיתקיים במהלך ספטמבר הקרוב. מאחר ועכשיו סיימתי את הלימודים, חשוב לי כעת לקדם את היצירה שלי בצורה המעשית והממוקדת ביותר. מה שזה אומר בעצם זה לקדם את הלהקה שלי (Avishai Efrat & The 1840s) ע"י הופעות, הקלטות ושיתופי פעולה.

עם מי היית רוצה להופיע?
הייתי שמח לנגן וליצור עם כל יוצר/ת שארגיש שיש לנו חיבור מוזיקלי ויצירתי יחד, אם מדובר בשיתוף פעולה של להקות או בכתיבה ונגינה, ויש רבים כאלו בסצנה הישראלית. ברמת החלום הגדול? Pixies, Bleached, Meat Puppets

ומתי ההופעה הקרובה?
7.4 // ריאלטי ריהאב // בית יוסף 23, תל אביב // 21:00.

אנחנו נהיה שם!

דף פייסבוק
דף בנדקמפ
Muzik Fruit – אבישי אפרת – חדשות מוזיקה