לירן קהת
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    הבוגרים    לירן קהת

לירן קהת

   בוגר Muzik בנתיב יוצר – מפיק

לירן קהת על Funkita ו Hopes & fears
איך נולדו השירים?
Funkita מבוסס על ריף גיטרה שנכתב בארה"ב בהשראה ברורה לגבי איך כל הטרק צריך להישמע ובגדול חיכיתי שיהיה לי את הידע והציוד לעשות אותו. מאז הוא עבר הרבה שינויים אבל רוח הדברים נשארה. רציתי ליצור אווירה כמו מסיבת סמים, משהוא סליזי כמו מסיבת קוק מוזרה.
לגבי hopes & fearsחיפשתי נושא לפרויקט סיום בהרמוניה ולילה אחד אחרי ריב מטורף עם חברה שלי לשעבר עלתה לי המלודיה הזאת. היה כבר נורא מאוחר והייתי חייב לפחות לזכור אותה אז ירדתי מהמיטה למחשב וכתבתי אותה ובמשך הימים הבאים היא פשוט המשיכה להיבנות עד שהייתה שלמה ורק אז ניגשתי לתהליך ההפקה של השיר. השם של השיר מתאר את ההרגשה שהוא אמור להעביר, אצלי זאת ממש הרגשה ספציפית. לי זה נשמע כמו אמא שמספרת לילד שלה איזו אמת קשה על החיים אבל היא מספרת את זה מאוד יפה, עם המון רוך ואהבה."
איך הרעיון שעומד מאחורי השיר מתבטא בו מבחינה מוסיקלית?
"בפאנקיטה יש הרבה קולות של נשימות, כל מה שמבחינתי מאפיין קירבה אבל לא מתוך אהבה אלא יותר מתוך תשוקה שזה באמת נשימות, gangsta whistle, אווירה פאנקית. יש חלק שלם של שני אנשים בתוך חדר שזה כמו קטע מסרט. בhopes & fears יש שימוש בסאונד אפקטס, הרמוניה ומלודיה, אין שם שום דבר מעבר לזה. ההרמוניה והמלודיה מעבירות מאוד את ההרגשה ורק חיזקתי את זה ע"י שימוש בפסנתר, תיפוף שבור וקולות של גן ילדים ברקע. הפזמון הראשון "מתפוצץ" וזה הניגוד שחיפשתי לעומת הפעם השנייה שהוא מופיע שהיא מאוד מינימליסטית"

לירן קהת
לשירי MP3