Hookah Music Vibes Vol. 01
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    יצירות תלמידים    Hookah Music Vibes Vol. 01

Hookah Music Vibes Vol. 01

 
14 יוצרי מוזיקת chill out ישראלים זוכים לחשיפה בינלאומית -  באלבום Hookah Music Vibes.
לעתים, הזדמנויות מגיעות ממקומות בלתי צפויים. אלפי יוצרים ישראלים מכלים חלק לא קטן מזמנם ומרצם בעבודת קידום עצמי סיזיפית ב – MySpace, Facebook ודומיהם, בתקווה לחשיפה בינלאומית. עבור 14 מהם, התגשם השבוע החלום לשחרר קטע מוזיקלי באלבום המופץ בחו"ל, אלא שהדרך לשם הגיעה ממקום אחר לחלוטין.

השתלשלות העניינים הבלתי שגרתית שהובילה להפקתו של Hookah Music Vibes, האלבום שראה אור השבוע, החלה לפני מספר חודשים. לידיו של ירון קרבט, מנכ"ל משותף של "ה-הוקה", חברה בינלאומית המשווקת נרגילות ומוצרים נלווים, בעיקר לשוק האמריקאי, הגיע, באמצעות חברו, טל אלון, בוגר ביה"ס Muzik ליצירה והפקת מוזיקה, אחד מאלבומי האוסף, שמוציא ביה"ס לאור מדי שנה, הכולל קטעי מוזיקה שיצרו התלמידים במהלך לימודיהם. ירון התלהב מהמוזיקה ששמע, ובעידודו של טל פנה ל- Muzik, על מנת שביה"ס יפיק אלבום, שישווק ע"י "ה-הוקה" במסגרת ליין המוצרים הנלווים של החברה.

  בית הספר הרים את הכפפה והציע לתלמידיו, כמו גם ליוצרים ישראלים אחרים, להגיש קטעי Chill out מקוריים פרי עטם כמועמדים לאלבום. "תהליך איסוף הקטעים ושזירתם לאלבום מגובש היה מרתק", מספרת אילת רולר, בוגרת Muzik בעצמה ומי שמופקדת כיום על תחום ההפקות בביה"ס. "מיד לאחר שפניתי לתלמידים החל לזרום אליי שטף של קטעים טובים, והיה קשה לברור מביניהם ולגבש קו מוגדר לאלבום. בסופו של דבר, החלטנו ללכת על קו התפר של קטעי chill עם אלמנטים אוריינטאליים. נוצר שילוב של מוזיקה אלקטרונית עם כלי נגינה מזרחיים מסורתיים, שאני מקווה שכל מעשן נרגילה (וגם כל חובב chill out) ייהנה להאזין לו".
 

התוצאה, לדברי ירון קרבט, עולה על הציפיות. "כשפנינו ל- Muzik קיוויתי שייצא משהו מעניין, אבל זו התנסות ראשונה של "ה-הוקה" בפרויקט מוזיקלי והיא לוותה בספקות. האלבום שקיבלנו הפתיע אותי לחלוטין – מקורי, מגוון, מרענן ועשוי במקצועיות לכל אורכו, ברמה בינלאומית גבוהה. לפיכך, החלטנו לחרוג מן ההשקעה הראשונית שייעדנו לאלבום, ולקדם את הפצתו במגוון ערוצים. בנינו לו אתר אינטרנט ייעודי – www.hookahmusicvibes.com והתחלנו במגעים לשווקו במגוון חנויות למוצרי עישון ברחבי העולם. אם אנחנו מצליחים, על הדרך, לקדם מוזיקאים ישראלים צעירים ולהעניק להם חשיפה בינלאומית, זה בונוס מבורך מבחינתי".  

"הצלחתו של הפרויקט ממש לא מפתיעה אותי", אומר ערן אורזל, תלמיד שנה ג' ב- Muzik שיצירתו, Rushing in Cairo, פותחת את האלבום. "לפני שנרשמתי ללימודים בביה"ס האזנתי לאלבומי אוסף יצירות התלמידים שמפיק Muzik מדי שנה, וכבר אז הבנתי את הפוטנציאל וקיוויתי שיום אחד גם יצירות שלי יקודמו בדרך זו. התהליך הלימודי בביה"ס סובב כולו סביב פיתוח כישורי היצירה וההפקה המוזיקליים, ויש כאן כל כך הרבה תלמידים מוכשרים, כך שברור לי שזה רק עניין של זמן והזדמנויות נכונות על מנת שיצליחו להביא את כישרונם לביטוי אל מחוץ לגבולות ביה"ס". בימים אלה מסיים ערן את פרויקט הגמר האישי שלו ב- Muzik – הפקת אלבום שלם מיצירותיו.   

 

מסיבת ההשקה של האלבום תתקיים, כראוי לו, עם נרגילות ו- chill out על הים, ב"קלרה" – מתחם הדולפינריום בתל אביב, ביום ו', 7.8.09, החל מ- 16:00.  
 


 
Hookah Music Vibes Vol. 01
לשירי MP3