Home Recipe - אלבום בכורה – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    Home Recipe - אלבום בכורה

Home Recipe - אלבום בכורה

  אלבום הבכורה של Home Recipe נולד מתוך פרוייקט הגמר של מיקה מעוז, בהנחייתו של אבי אלבז המנהל האמנותי והפדגוגי של Muzik. במהלך העבודה על הפרוייקט, הפך אבי לחלק בלתי נפרד ממנו וגם עתה לאחר שסיימה מיקה את לימודיה, ממשיכים השניים ליצור יחדיו, להופיע וכעת מוציאים את אלבום הבכורה. לכבוד המאורע, פגשנו את מיקה לשיחה קצרה:

היי מיקה, את אבי הכרת בתקופת לימודיים ב - Muzik, מה לקחת איתך מהלימודים ב - Muzik? איך חווית את תקופת הלימודים כאן?

התחלתי ללמוד ב - Muzik אחרי שבדקתי בתי ספר נוספים ועל סף הרשמה לבית ספר אחר. מרגע שנכנסתי לבית הספר - האווירה והשיחה עם רונן (שאמנם קצת הלחיצה אותי כי הוא שאל איפה אני רוצה להיות עוד חמש שנים עם המוזיקה שלי וחשבתי שזה תנאי קבלה אבל אמרתי את האמת. שאין לי מושג!). עשו לי חשק ללמוד שם.

הייתה לי תחושת בטן שחווית הלמידה ב - Muzik - הולכת להיות משמעותית בשבילי וכך היה. מאוד נהניתי, השקעתי, צללתי. הפגש עם בית הספר היה מאד מרגש עבורי, משהו בזמן ובמקום הקפיץ אותי קדימה והגביר לי את הסקרנות, ביגר אותי קצת, והעמיד אותי להתמודד עם הרבה עומס וקושי חיוניים. אהבתי את זה שבית הספר הקטן הזה היה מפוצץ באנשים עם תשוקה והתלהבות. לקחתי מהלימודים הרבה סקרנות לדרך ופק"ל של יצירתיות אקטיבית, ובעקבות קורסים מסוימים גם צורת מחשבה חדשה. בגדול הגעתי לMuzik עם הרבה חוסר ביטחון לגבי עצמי ולגבי הבחירה הזו של ללמוד מוזיקה, אבל יש משהו ביחס אליך כתלמיד שם - משהו מכבד בגובה העיניים ובעובדה שהצוות מעודד יצירתיות וביטוי מקורי ולא רק אוזניים מחודדות ומהירות או כישרון - על זה הוקרת התודה הגדולה שלי. ברמה הפרקטית, יצאתי עם כלים בתחום ההפקה ועם היכולת לתרגם את הרעיונות שלי לתוצאה על המחשב. שם גם התחברתי לעולם תוכנות המוזיקה, הקונטרולרים והכלים האלקטרונים, גיליתי עולם חדש שמיד הרגשתי בו נוח, כמו לטייל בחלל.


מתי נוצר החיבור היצירתי עם אבי? ספרי לנו על מהלך העבודה המשותפת

בשנה השלישית במסגרת פרוייקט הגמר, רציתי להמשיך ולהתקדם באמצעות על פרוייקט משלי, אבל הרגשתי שאני צריכה תמיכה. ביקשתי מרונן להצמיד אלי את אבי כחונך לפרוייקט אישי וכך היה. במשך חצי שנה ישבנו כמה שעות בשבוע, הייתי מביאה חומרים ואבי היה מעיר ומאיר ונותן לי משימות. כשנאספו עוד ועוד חומרים, עשינו תרגיל של סשן חי - אבי ניגן כמה אקורדים על הגיטרה וביקש ממני לבחור נושא. בחרתי נושא והתחלתי לכתוב בזמן אמת. בינתיים הוא התחיל לעשות איזושהי סקיצה על המחשב, התחלתי לשיר על הסקיצה שהוא בנה ואחרי שעה נוצר פתאום שיר. בחודשים הבאים עשינו עוד שירים כשחלק מהם נוצרו באופן דומה דרך סשנים בזמן אמת, וחלק מתוך סקיצות שהבאתי, בהמשך גם התחלנו לנגן אותם "לייב". בסופו של דבר החלטנו שהתוצר של שנת העבודה על הפרוייקט, יהיה ההופעה שלנו עם החומרים האלה.

ברמה הטכנית, ניגנו דרך האבלטון לייב, כשאני מפעילה כל מיני פארטים ושולטת באפקטים על השירה שלי עם קונטרולר, ומנגנת גם על סי די ג'יי. אבי, ניגן על בס עם חיבור midi למחשב, שנותן הרבה אפשרויות של סאונדים מלבד הבס, ומאפשר גם בנייה מורכבת יחסית של קומפוזיציה בזמן אמת.
כשהרגשנו מוכנים קיימנו פרזנטציה, מול רונן ועמית ועוד כמה מורים. קיבלנו קצת הערות והמשכנו למופע גדול יותר. פתאום זה העמיד אותי מול שאלות שלא חשבתי עליהן במשך התהליך. לא היה לנו מושג איך קהל יאכל את זה ואפילו עוד לא הבנתי בעצמי מה אני מרגישה לגבי זה, רק ידעתי שיש משהו חדש עבורי במוזיקה שנוצרה. מה שפעם היה בחלקו סקיצות של שירים שלי נהפך ליצירה חדשה גם לאוזן שלי. מצד שני זה הרגיש "בבית" וזה הקסים אותי. לאחר הופעת בכורה שריגשה את את אבי ואותי וגם, מסתבר, חלק מהקהל, פשוט המשכנו לעבוד ביחד בתור הרכב דואו.

ומתי נולד האלבום?

לאחר כמה הופעות הרגשנו מוכנים להקליט את הסשנים שלנו אל תוך אלבום וזה מה שעשינו. כל זה קרה אחרי שכבר מצאנו לעצמנו דרך כלשהי ליצור ושיטת עבודה ואני מאמינה שהיא תשתנה או תתפתח עם הזמן. כרגע אנחנו מתמקדים לא מעט עם הנושא והטקסט, כאשר למוזיקה ולביצוע אנחנו משאירים מקום משלהם, מקום חופשי יותר להביע ולבטא את מה שאנחנו מנסים להגיד. ככל שאנחנו מעמיקים בסגנון הזה של היצירה והעבודה, אני מוצאת שזה מאתגר אותי לעוד ועוד תעוזה וחופש בזמן אמת. בכל פעם אני לומדת עוד קצת להקשיב, עוד קצת לעוף, עוד קצת להקשיב, עוד קצת לעוף.
ההרכב הזה והמוזיקה שיוצאת ממנו משקפים את החיבור בינינו, גם את הפערים בגיל, בניסיון ובמחשבה וגם נקודות המפגש העמוקות בחוויה שלנו את המוזיקה והיצירה המשותפת.


מהם מקורות ההשראה שלך?

אני חושבת שאני מושפעת יותר מהעולם הריגשי שלי מאשר ממוזיקה ששמעתי (לטוב ולרע) ומצד שני אני בטוחה שאני מושפעת ולוקחת השראה מדברים אחרים, אבל באמת שלאו דווקא מוזיקה. דברים שאני לוקחת מהם השראה או שמשפיעים עלי הם דברים שכשאני נחשפת אליהם אני גם חווה אותם, או חווה איתם איזשהו הידהוד פנימי ומשהו מהם נשאר "שלי" ומרגע זה, הם מתגלגלים בי הלאה. החוויה הזו יכולה כמובן גם להגיע ממנגינות, טקסטים, גרוב, פרייזינג ועד רעיונות, נקודות מבט, חושפנות, תעוזה, עומק, אותנטיות או פשטות כזו שאי אפשר להכחיש, ולפעמים גם ניטרליות או רגע איזוטרי ביצירה שדווקא מרחיק אותי ממה שאני אוהבת או מכירה. אני אוספת את הקטעים המוזיקליים האלו כנראה אל תוך מעין "בנק" כזה בתוכי ואני מאמינה שאחר כך זה יוצא ממני בצורה כזו או אחרת.
ואם בעל זאת לתת דוגמא מעכשיו, אז יש שיר שבשנה האחרונה מלווה אותי בלילות ולוקח אותי לטיול בנשמה The Host of Seraphim של Dead Can Dance

מעבר לזה, אני נפתחת עם הזמן ליותר ויותר סגנונות של מוזיקה וצלילים וכמובן יש לי עוד הרבה להשלים..

להאזנה לאלבום (ולקניית עותק דיגיטלי) היכנסו לעמוד הבנדקאמפ של Home Recipe
Home Recipe - אלבום בכורה – חדשות מוזיקה