3 שנים לסחורות – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    3 שנים לסחורות

3 שנים לסחורות

  להקת הסחורות, שהתגבשה ב - Muzik תחת שרביטו של אמיר בן עמי חוגגת שלוש שנים של עשייה, שינויים ובעיקר נענועי אגן בהופעת יום הולדת, ב - 29.10 בפסאג' (אלנבי94) 21:30 . לכבוד היומולדת החלטנו להושיב אותם לשיחה על כוסית ערק.
 
איך התחלתם?
ההרכב התחיל במסגרת Muzik, שם הכרנו. אמיר בן עמי ("הדג נחש", "צ'קלקה", AA Surfers), שבין יתר עיסוקיו בבית הספר גם מנחה הרכבים, התחיל לעבוד איתנו על חומרים מקוריים. שיקו ותום היו בשנה ג' ללימודיהם ודניאל ורועי בשנה א', יובל הצטרף מאוחר יותר. כמו כל החלטה שנלקחת בסחורות אנחנו מאמינים בדמוקרטיה. כשההרכב הוקם אמיר החליט שיתאים לנו השם crosstalk, אבל  אחרי הופעה אחת הבנו שאנחנו לא מתחברים לשם הזה ושהעובדה שהוא באנגלית לא מתחברת עם המוזיקה שלנו. אחרי סאגה של כמה ימים טובים הוחלט שכל אחד יכין רשימה של חמישה שמות אופציונאליים והשניים הטובים יעלו לשלב הבא (שלב הבתים אם תרצו). גם כשכבר הגענו להסכמה של הרוב לגבי שם ללהקה היה מישהו שפשוט לא הצליח להירדם בלילה במחשבה שככה יקראו לנו - וחזרנו לנקודת ההתחלה. בסופו של דבר "הסחורות", שהציע דניאל, לא היה הבחירה הראשונה של אף אחד מאיתנו, אבל כולם יכלו לחיות איתו בשלום. אמיר היה ונשאר מנטור עבורנו ויש למילה שלו משקל כבד בהחלטות שאנחנו לוקחים. קודם כל, הוא מוזיקאי מדהים שלא מפסיק לחדש ולהמציא. בנוסף, העובדה שהוא מאמין בנו נותנת לנו הרבה ביטחון במה שאנחנו עושים.
 
מה קרה אחרי סיום הלימודים?
היצירה המשותפת והחזרות השבועיות גרמו לנו, גם בימים פחות טובים למוזיקה ולסחורות, להמשיך להתקיים. מי שהצטרף למשפחה הוא הסופר מפיק, יוצר, סאונד מאן וגיטריסט קפטן קוקי סלינס (שהוא גם מנהל התפעול של Muzik), שגם הפיק את האי.פי שלנו ועושה לנו סאונד בהופעות, דבר שרק העצים מבחינתנו את האמונה בעצמנו ובמפעל החיים הזה שנקרא הסחורות.
 
3 שנים זה הרבה מעבר לזמן הקיום הממוצע של להקה. מה משאיר אתכם ביחד?
אין סודות בתחום, זה כמו זוגיות אבל בקבוצה, ובשונה מזוגיות, אף אחד לא בחר את הזיווג הזה, זה הונחת כעובדה וכאן התחיל הקושי. לכל אחד יש את העולם שהוא בא ממנו, כמוזיקאי וכבן אדם ויש התנגשויות וזה טבעי, בסופו של דבר החברות והכימיה בין האנשים ובין המוזיקה היא הסוד. בנוסף ללהקה רובנו פעילים בתחומים שונים ופרויקטים נוספים גם במוזיקה וגם מחוצה לה. כל אלה גורמים לאיזון שנותן לנו כלים להשקיע את כל הרצינות בזמן שאנחנו עובדים, ועד עכשיו זה עובד לנו סוכר.
 
להרכבים הבאים שייצאו מ- Muzik, מה הייתם ממליצים להמשך הדרך?
זה קלישאתי אבל לא לוותר!!! אבל חשוב לעשות את זה חכם. לא לכתוב שיר בבית ולהתלונן שלא משמיעים אתכם ברדיו, לקום ולעשות, ולדחוף את עצמכם, כי אמונה ומזל זה סבבה אבל אין תוצאות יותר טובות מעבודה קשה. אם צריך לתמצת במשפט, אז שם המשחק הוא להישאר במשחק. יש תקופות מדהימות ויש פחות, חשוב לקבל הכל באהבה והבנה.
 
מה אתם מתכננים להמשך?
הוצאנו עד עכשיו שני סינגלים מה- EP החדש שלנו - "זרמים" ו"הארקה". הסינגל השלישי ייצא בקרוב. התגובות לסינגל החדש שלנו, "הארקה", הן באמת מדהימות. הרדיו משדר בקביעות וכל מיני בלוגים ושדרנים מפרגנים וכותבים עליו. כשחשבנו על הסינגל הבא שנוציא אחרי "זרמים", ידענו ש"הארקה" הוא פחות רדיופוני והחלטנו ללכת עליו פשוט כי אנחנו מאוד מאמינים בו ומרגישים שהוא מייצג את ההרכב בצורה הטובה ביותר (בוודאי אחרי "זרמים", שמציג בעיקר את הצד הקליל והמרקיד שלנו. לא האמנו שהתגובות יהיו חמות כמו לסינגל הראשון, אבל לשמחתנו "הארקה" חשף אותנו להמון קהל חדש ופתח בפנינו הרבה דלתות. כנראה שהקהל מזהה ומעריך אותנטיות אפילו יותר משהוא מחפש שיר שיתפוס אותו מהרגע הראשון עם הקצב שלו. אנחנו בסוף החודש מופיעים לכבוד חגיגות ה-3 שנים שלנו ויש אורח מכובד ומיוחד, כתבנו שירים חדשים ונותנים בראש, עבדנו על עיבודים חדשים להופעה הבאה והשלב הבא הוא להמשיך להופיע בכל חור, פסטיבל, מועדון בארץ ולחסוך כסף לאלבום ראשון.
 
אז ניפגש ב - 29.10 בפסאג', אלנבי 94.

3 שנים לסחורות – חדשות מוזיקה