רותם יוצאת לאור – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    רותם יוצאת לאור

רותם יוצאת לאור

  לאחר שמונה שנות עשייה, רותם אור, שלמדה ב- Muzik, משיקה את אלבום הבכורה שלה, שכולו הוקלט ובושל בבית.
בהפקה עצמית שלה ובעבודה מאומצת של כשנה, הצליחה רותם לבנות לעצמה קונספט של סאונד, הפקה והגשה. אור אחראית לכל המילים, הלחנים והכלים באלבום (למעט שיר אחד).
האלבום החדש, "Hard Magic", יושק בהופעה מיוחדת עם חברי ההרכב החדש של רותם, שמצליחים יחד ליצור שילוב עדין, מסקרן ועתידני של פולק ומוסיקה אלקטרונית.

רותם, את יוצרת כבר זמן רב, מדוע לקח לך כל כך הרבה זמן להוציא את האלבום ראשון?
אף פעם לא הייתי באמת סגורה על זה שאני רוצה לעשות מוזיקה. אחרי הרבה זמן של הכחשה, קיבלתי את העובדה הפשוטה שאני לא יכולה לא לעשות מוזיקה. אז החלטתי לזרום עם זה. זה לקח די הרבה זמן, וגם הייתי עסוקה באמצע. ככה זה - תהליך.
 
מה ההשפעות המוזיקליות שלך? מהם מקורות ההשראה?

ההשפעות המוזיקליות הראשוניות שלי הן קייט בוש, סיימון וגרפונקל, לאונרד כהן, וסוזן וגה. הרבה סינגר-סונגרייטרים, בקיצור. זה פשוט מה ששמעו בבית שלי כשהייתי קטנה. בנוסף, אימא שלי היתה גם בקטע של קינג קרימזון, פינק פלויד, וג'נסיס. אז גם זה נספג חזק. כשגדלתי והיה לי "סיי" בנוגע למה אני שומעת – גיליתי מוזיקה אלקטרונית, וגיליתי שגם פופ יכול להיות טוב, והתאהבתי בעיקר במוזיקה עצמאית. החיבור הבלתי אמצעי הזה בין מוזיקאי למאזין די עושה לי את זה. מקורות ההשראה שלי הם מוזיקה, וכל דבר שמעניין אותי – ספר שקראתי, סרט שראיתי, רעיון ששמעתי. וגם דברים פחות חיוביים - תקופה קשה זה זמן אידיאלי לכתוב שיר. זו לא קלישאה.
 
ספרי לנו קצת על תהליך היצירה של האלבום
העבודה על האלבום התחילה בעצם מבלי ששמתי לב כשניגנתי כמה שירים ישנים וחדשים שלי עם נועם לוקאס (בוגר Muzik). אחרי כמה זמן, התחלתי להקליט את השירים מחדש בבית שלי, זה קרה תוך כדי הלימודים בMuzik, ולמעשה זה היה תהליך בודד למדי – עשיתי הכל לבד - והייתי "מגיחה החוצה" מדי פעם כדי לקבל פידבקים מאנשים בודדים שסמכתי עליהם. יש תחושה חזקה של סיפוק כשאתה עושה תהליך כזה בעצמך כמעט לגמרי לבד. אתה לומד לעבוד נכון (כלומר, נכון בשבילך) - לומד את תהליך העבודה של עצמך, מה אתה אוהב בעבודת האולפן, ומה פחות. בשיר אחד - Covers - בחרתי להיעזר בנדב רביד הנהדר, בתור מפיק מוזיקלי, ואני חושבת שזו הייתה בחירה מעולה. השיר הזה נשמע פשוט אחרת לגמרי בגרסת הדמו שלו, והרגשתי קצת תקועה איתו. נדב הביא איתו רוח חדשה – שלא לומר – חדשנית – לשיר הזה, נתן לו חיים חדשים באמצעות סאונד. זה היה קסום, כי זה גרם לי להתחבר לשיר מחדש באופן שלא ציפיתי שיקרה. בחודשים האחרונים אני מנגנת עם דן בר-יעקב, דן קרפמן (בוגר Muzik) ורן יעקובוביץ’ כדי להביא את האלבום לבמה. הם נגנים ובני אדם מדהימים. לעבוד עם אנשים נוספים על המוזיקה שלך זאת חוויה מדהימה, ובלי הגזמה ובאופן מילולי מאוד – מקרבת לבבות.

לאן היית רוצה שהאלבום הזה יקח אותך?
זאת שאלה מצוינת, אני לא בטוחה שיש לי תשובה. אני מעדיפה לא להציב לעצמי יעדים סופיים, כדי להשאיר את כל האופציות פתוחות. אני לא חושבת שהאלבום הזה ייקח אותי, אני חושבת שאני זו שצריכה לקחת אותו לאן שהוא יכול להגיע.

מה למדת ב—Muzik? האם את רואה ביטוי לכך בדרך העבודה על האלבום?
למדתי סמסטר אחד ב - Muzik, ונהניתי ממש! למדתי קיובייס', סאונד ושפת המוזיקה. לפני שהגעתי ל- Muzik למדתי להשתמש בקיובייס בעצמי, אך היו חסרים לי הרבה מאוד basics. להמחשה, להלן ציטוטים נבחרים מהטוויטר שלי מלפני שנה:
• אומייגוד! איך אף אחד לא סיפר לי על הדבר הנפלא הזה שנקרא סייד-צ׳יין??? עד עכשיו!
• קווינטה זה שמחה!
• אומייגוד! איך אף אחד לא סיפר לי על אופציית הפריז בקיובייס?? עד עכשיו!
אז כן, למדתי הרבה דברים בסיסיים שבעיקר האיצו את העבודה הטכנית שלי באולפן הביתי. ועצם ההתעסקות האינטנסיבית במוזיקה, שיחות עם אנשים שזה מה שמעניין אותם, קבלת רעיונות ופידבקים – זה משהו שממש גרם לי לרצות להגיע הביתה ולהמשיך לעבוד.

מה את מאחלת לעצמך?

להמשיך לעשות מוזיקה, ואף פעם לא להפסיק ללמוד ולהתפתח מוזיקלית.

רותם אור בהופעת השקה חגיגית: 24/5 בתאטרון תמונע, שונצינו 8 ת"א, 21:30.

רותם אור בבאנדקאמפ
רותם אור בפייסבוק
 
רותם יוצאת לאור – חדשות מוזיקה