שירי מלחמה? שלום? – מופע הרצה חגיגי | שלישי, 15 במאי, בארבי ת''א  – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    שירי מלחמה? שלום? – מופע הרצה חגיגי | שלישי, 15 במאי, בארבי ת''א

שירי מלחמה? שלום? – מופע הרצה חגיגי | שלישי, 15 במאי, בארבי ת''א

  פרויקט ייחודי בהנחיית דודי לוי מתגבש בין כותלי Muzik. תלמידי ביה"ס יוצרים ומפיקים שירים העוסקים במלחמה ובשלום וכעת, לאחר כחצי שנה של עבודה, השירים יוצאים לטבילת אש ראשונה על הבמה בדרך לאלבום

שירי המלחמה ולצידם שירים הכמהים לשלום, הם חלק מההווייה הישראלית מזה שישה עשורים. רוב רובם של שירים אלה נוצר בשלבים המוקדמים של גיבוש הישראליות, החל בדור הפלמ "ח וכלה באופוריה שאחזה את המדינה בעקבות מלחמת ששת הימים. מאז ועד היום מצב המלחמה אמנם לא פסק, אך השירים נדמו.

האם יש כיום מקום לשירים חדשים, המבטאים את תחושותיו של דור, שגדל בין גלי אינתיפאדה עקובים מדם ושתי מלחמות בלבנון?

תלמידי Muzik מנסים לתת על כך את התשובה, בפרויקט מבוסס טקסט, שמטרתו להניב התייחסות מוסיקלית רעננה למציאות שבה אנו חיים.

המופע הקרוב הוא תחנת ביניים בדרך אל אלבום, שיכלול למעלה מעשרה שירים, שנוצרו והופקו על ידי תלמידי Muzik בניהולו והדרכתו של המוסיקאי דודי לוי.

"מה כבר אפשר להגיד על מלחמה שלא יזכיר לנו את ימי הזיכרון?
אולי פרויקט "מלחמה ושלום" נשמע גרנדיוזי ופלצני, אבל אני חושב שזאת הזכות הבסיסית שלנו ליצור אומנות שקשורה לחיים שלנו .לצערי, עדיין אי אפשר להפריד את מדינת ישראל מהמילה "מלחמה" ואם נחשוב על זה עוד שניה, אז במובן מסוים כך גם את תולדות האנושות העולם כולו .

אז בהתחלה חששתי, התלבטתי. הנטייה הזאת לצאת מגניב, להיות "בסדר" (שממש שולטת בכל בימינו) לא עמדה לוותר גם לי בקלות. אבל היה חשוב לי להעביר את המציאות הזאת שלנו בדרכנו ולא בדרכם של גדולי הדור לסוגיהם.

עברנו תקופת כתיבה ארוכה עם התלמידים ועכשיו אנחנו רגע לפני הקלטות ועם זה אנחנו עולים לבמה. לא יודעים מה יש לנו ביד, אם בכלל. כרגיל. נשמח מאוד לביקורת בונה מכל הסוגים.

פרוייקט מלחמה ושלום, כמו פרויקט בית השנטי, נוצר בבית הספר. רק כאן הוא יכול היה להיווצר ולכן לתחושתי גם מי שלא השתתף בקבוצות נמצא שם. נתראה בבארבי".
דודי לוי


יום שלישי, 15 במאי, מועדון הבארבי בתל אביב (קיבוץ גלויות 52)
פתיחת דלתות בשעה 21:30.
הנחה בכניסה לתלמידי Muzik