רם אוריון מצטרף ל - Muzik – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    רם אוריון מצטרף ל - Muzik

רם אוריון מצטרף ל - Muzik

 
רם אוריון, מאושיות האינדי הישראלי, הצטרף הסמסטר לצוות ההדרכה ב - Muzik כמרצה בקורס "המפיק המוזיקלי". רם, שמשלים בימים אלה את העבודה על אלבום הסולו החדש שלו, הספיק להיות חלק מנושאי המגבעת, כרמלה גרוס ואגנר, בתריי זוזיי והפה והטלפיים ומתמחה גם בהפקה בתחום האלטרנטיבי - בין השאר הפיק את אלבומי הבכורה של ביר7, דפנה והעוגיות, שילה פרבר, צ'יקי ארד ורוצי בובה.
 
רם, התחלת את דרכך כאמן יוצר. למה ואיך התחלת לעסוק גם בהפקה מוזיקלית?
 
רק אחרי האלבום הרביעי שהפקתי- "תתנהגי יפה" של שילה פרבר, הרגשתי שאני יכול לקרוא לעצמי מפיק- בעיקר בגלל שהוגדרתי ככה על ידי שילה והמנהלת שלה וגם כי באמת השתמשתי ברשיון הזה (ובתקציב , אלמנט שלא היה קיים בהפקות הקודמות) באופן עמוק גם בשלב העיבוד והקדם הפקה וגם בעבודה האולפנית.
 
איך אתה רואה את תפקידו של המפיק המוזיקלי?

המפיק המוזיקלי אחראי לתרגום חומרי גלם לתוצאה אולפנית מוגמרת, על פי חזון שלטעמו משרת את אותם חומרי גלם ואת אופי המבצעים שלהם בצורה אופטימלית.
 
במה עוסק הקורס שלך ב - Muzik ואיך לדעתך הוא תורם לתלמיד השואף לעסוק בהפקה?
 
הקורס עוסק בדיוק באותו החזון ובמיוחד בפיתוח המודעות למה זה להאזין כמו מפיק, לחשוב כמו מפיק ולהגדיר את החוויה שלך כמאזין ואת המטרות הרגשיות/אווירתיות באופן שיאפשר לך - כשתרכוש את הכלים הנכונים (דרךקורסים אחרים ונסיון בשטח) - לממש את אותו חזון. אני לא חושב שאפשר באמת ללמוד להיות מפיק באיזושהי מסגרת קולקטיבית אחת. הפקה היא מונח חמקמק שמייצג המון גישות, דרכים ותוצאות שלא דומות אחת לשניה. מפיקים שונים נוצרים בנסיבות שונות. אני חושב שבקורס שאני מעביר אני מנסה לעודד את הנוכחים למצוא ולהתחיל לתרגל את השריר ההפקתי שלהם.
 
עצה אחת מרכזית למי שרוצה להיות מפיק מוזיקלי?
 
תקליטו. כמה שיותר, עם מה ועם מי שיש לכם לעבוד אתו.
 
האם בדיעבד היית עושה מחדש הפקה קודמת שלך, עם הידע והנסיון שצברת מאז שעשית אותה?
 
לא. חלק מהקסם של כל הפקה הוא לכידת הסיטואציה והנסיבות שבהן היא נעשתה. הזמן, המקום, האמצעים, האנשים וללא ספק גם הנסיון או המחסור שבו באותו הזמן.
 
ספר לנו על האלבום החדש שלך
 
 האלבום החדש שלי שעתיד לצאת בקיץ הוא המגוון והעשיר ביותר מאלו שהקלטתי עד היום (קדמו לו אלבום מלא ושני מיני אלבומים) , הרבה בגלל ריבוי שיתופי הפעולה- גם בכתיבה (כתבתי בעצמי רק שני טקסטים באלבום) וגם בביצועים שלא מתבססים על הרכב ההופעות אלא נתפרו בהתאם לכל שיר עם משתתפים שונים. בארבעת ימי הקלטות הלייב באולפן הוקלטו חמישה הרכבים שונים שהותאמו לשירים ספציפיים. חלקם היו להקות קיימות כמו חיה מילר או רוצי בובה וחלקם הרכבים שייצגו שיתופי פעולה ספציפיים לאלבום כמו בשני השירים שנכתבו עם רועי פרייליך, שגם מנגן לצד אבי טוכמן בהם או "אהובתי בת החלוף", שאותו נתתי לדפנה קינן להפיק והיא גם מתופפת בו.
 
 
 
רם אוריון בפייסבוק
facebook.com/RamOrion
 
הופעות קרובות:
4.5 לבונטין 7 תל אביב, 21:30
16.5- סינקופה חיפה 22:00
21.5- עשן הזמן באר שבע 21:00
רם אוריון מצטרף ל - Muzik – חדשות מוזיקה