קורס יסודות בהפקה מוזיקלית
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    קורס יסודות בהפקה מוזיקלית

קורס יסודות בהפקה מוזיקלית

סוג: קורס ליבה
מיקום בתכנית הלימודים המלאה סמסטר א'
מדריכ/ה: אבי אלבז
קרדיט אקדמי:   2 נ"ז
____________________________________________

עד לפני כארבעה עשורים, המונח "מפיק מוזיקלי" נעדר כמעט לחלוטין מן הז'רגון המוזיקלי. הקרדיטים על עטיפות האלבומים שיצאו לאור ציינו את הכותב, המלחין, המעבד, הנגנים, הטכנאי ופה ושם הופיע גם "המפיק בפועל" או "היועץ האמנותי". כיום, לעומת זאת, נדיר למצוא אלבום או סינגל ראוי לשמו, שבו לא מצויין, בהבלטה, שמו של המפיק המוזיקלי.
אז מהו בדיוק המושג החמקמק הזה - "הפקה מוזיקלית"? מיהו האמן / בעל המקצוע העונה להגדרה "מפיק מוזיקלי"? לשם מה הוא נחוץ ומה הוא בעצם עושה שם? מה מידת השפעתו על היצירה המוזיקלית המוגמרת? האם מדובר בסך הכל בטכנאי אולפן משודרג? במעבד עם ראש גדול? אולי בפסיכולוג מוזיקלי? האם למעשה כל מי שיוצר באולפנו הביתי הוא גם מפיק? כיצד מתנהל המפיק מול האמן ומול שאר בעלי התפקידים בהפקה? מהם שלביו של תהליך ההפקה? כיצד מתקצבים הפקה מוזיקלית?
התשובות לשלל השאלות הללו ורבות אחרות הולכות ומתבהרות בקורס הפותח את רצועת ההפקה המוזיקלית ב- Muzik. הקורס עוסק במושגי יסוד בתהליך ובמקצוע ההפקה, ומיועד לספק לתלמיד הבנה של מהות ההפקה המוזיקלית ותפקיד המפיק.
 

נושאים
• מהי הפקה מוזיקלית
• בעלי התפקידים השונים בהפקה
• האיפיוניים השונים בכל הפקה
• יחסי העבודה
• ניהול תקציב
• ניהול זמנים
• ניתוח הפקות מופת ומפיקי מופת.
 
שיטת הלימוד

הרצאות פרונטאליות, המלוות בהאזנה וניתוח וכן הדגמות חיות.

היקף
 
שעתיים בשבוע לאורך 13 שבועות.  
 
תנאי קבלה

מעבר מבחני ההתאמה לביה"ס.
 
דרישת הגמר

נוכחות ב- 80% מן השיעורים.
 
מועדי הפתיחה בשנת תשע"ו :

1.11.15, 28.2.16
 
קורסי המשך וקורסים קשורים

לתלמיד המסיים את הקורס בהצלחה ושואף לפתח את יכולותיו המעשיות בתחום ההפקה המוזיקלית מומלץ להמשיך לקורסים Preproduction, פרוגרמינג וסטיילינג, הפקת סינגל ופרויקט הפקת אלבום.