...ואחרי החג בירושלים – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    ...ואחרי החג בירושלים

...ואחרי החג בירושלים

 

כשמדברים על חיי הלילה בארץ, מאז ומעולם הייתה רק עיר אחת שאנשים ספרו – תל אביב.
והאמת- די בצדק. כי במדינה כל כך קטנה ומוזרה כנראה שאין מקום ליותר מבירה תרבותית אחת.
אבל בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים נחשפו למהפך שהתחולל בחיי הלילה של חיפה וירושלים, כשגם הבליינים מהמרכז החלו לנדוד מחוץ לת"א בסופי השבוע בחיפוש אחר מסיבות חדשות ומרגשות. לא, חיפה וירושלים הן לא תל אביב, ומזל שלא. כי לפעמים דווקא במקומות כאלו, שבהם אנשים לא הורגלו לחמש מסיבות בשבוע ואינסוף אפשרויות, אפשר למצוא סצנה עם רעב אמיתי לתרבות, ואנשים שעדין מתרגשים ממוזיקה חדשה.

יש הרבה דימיון בין הסצנות של חיפה וירושלים, כנראה שזה קשור לאנשים שגדלים על הרים, ולמרות זאת רוב שיתופי הפעולה שנעשו עד היום תמיד כללו את תל אביב. “חיפה ג'רוזלם קונקשן" הוא פרויקט חדש וניסיוני שמטרתו לאחד בין האמנים של שתי הערים, בין אם זה דיג'יים, מוזיקאים, אמני רחוב או גרפיקאים, ולבנות ערב מיוחד שישלב את הכישרונות המקומיים של כל עיר, ואורח אחד ומיוחד מאנגליה- דיג'יי קוטי.

ריצ'רד בווס מוכר לרובכם יותר בתור "קוטי" - מפיק ואמ.סי שמגיע מבריקסטון, דרום לונדון. קוטי פעיל בסצנה הלונדונית מגיל צעיר, בהתחלה בעיקר כדי.ג'יי ומאוחר יותר גם כאם.סי ומפיק נחשב.
במהלך 2007, בשיא ההתפרצות העולמית של הדאבסטפ, קוטי הפך לאחד השמות היותר מזוהים
עם התנועה, כששורה של קטעים ששחרר הפכו להמנונים שמנוגנים בכל מסיבה- "Sensi Dub"(2007), "The Legacy"(2007), "I Don't Give A Dub"(2007), "Calm Down"(2008), "Rise Da Temperature"(2009) הם רק חלק קטן מהם.
קוטי דחף קדימה את הז'אנר בעזרת הסאונד הייחודי לו, המצליח לשלב דאבסטפ,  גריים, דאב ודאנסהול לכדי ביט אחד בצורה כל כך נכונה וטבעית. כיום קוטי ממשיך לשחרר להיטים, וכדי.ג'יי הוא מסתובב במועדונים נחשבים בכל רחבי העולם, מעניק לאלפים השראה בעזרת הסטים הידועים שלו.
לישראל הוא מגיע בפעם הראשונה, לשתי מסיבות בלבד, בכדי לפתוח את החיבור החדש שנוצר - "חיפה - ג'רוזלם קונקשן" בין שני צוותי ההפקה – "רד איי פאמיליה" (ירושלים) לברוקן פינגז (חיפה).
בירושלים יתארח קוטי במועדון הבאסס, בליל חמישי, ה- 8.4.10. יום לאחר מכן הוא יופיע בסיטי הול בחיפה. לפני ואחרי הופעתו של קוטי בירושלים יעלו הרזידנטים, שאחראים לתפוצת הדאבסטפ הציוני בבירה - MOFO & BuNny oN acID  (באני הוא מיודענו איציק פינלי, תלמיד שנה ג' ב- Muzik, ומופו, הלא הוא אדם בן שלמה, לומד במסלול מוזיקאי אלקטרוני בביה"ס) ׁ


לתלמידי Muzik – 30 ₪ בלבד בהופעה בירושלים (במקום 50)! 
 

לינקים לקוטי :

 Cotti- Sensi Dub - http://www.youtube.com/watch?v=FmCfV4ytD60

Cotti- I Don't Give A Dub - http://www.youtube.com/watch?v=hrQ3JXkT-H4&feature=related

Cotti - Calm Down - http://www.youtube.com/watch?v=LY0j10HUQ_o&feature=related

Cotti Mixtape - http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=101259714
 

...ואחרי החג בירושלים – חדשות מוזיקה