פרויקט  שירים מהמיטה – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    פרויקט שירים מהמיטה

פרויקט שירים מהמיטה

  שחר כהן, בוגר Muzik, חבר לרועי יבין, תסריטאי, יוצר וחולה במחלת ה - ALS, ויחד הם יצרו את השיר המיוחד "חייב שיהיה שוב שמח" מתוך הפרויקט יוצא הדופן "שירים מהמיטה".
לפני חמש שנים הבמאי, רועי יבין אובחן כחולה במחלת ניוון שרירים. היום הוא מונשם ומרותק למיטה, אך לא מוותר על היצירה. "שירים מהמיטה" הוא שם האלבום החדש, שאת שיריו כתב יבין, והלחינו וביצעו הדג נחש, שחר אבן צור, דן תורן ועוד רבים וטובים, ביניהם גם שחר כהן, בוגר Muzik. כהן הלחין והפיק את השיר "חייב שיהיה שוב שמח", יחד עם גיל מאיר, סטודנט בשנה ג' שהקליט ומיקסס את השיר כאן באולפני Muzik, אותו ביצעו שחר והזמרת דניס סקורפיץ.פגשנו את שחר כהן לשיחה קצרה על הפרויקט:
 
מי שר?
אני ודניס סקורפיץ. אני הוצאתי את אלבום בכורה שלי "פה לאחרים" ב2014 וכעת עובד (במיוזיק) על אלבום שני שהשיר ייכנס גם אליו.
דניס מוכרת מThe Voice ועובדת על אלבום בכורה. השילוב בין הקרירות בקולה לקול המחוספס והחם שלי התאימו לשיר.


איך הגעת לפרויקט?
דרך אוצר תרבות שעשו יח"צ להופעה האקוסטית שלי "עראק רוק". חשבו שאתאים ואכן נוצר חיבור חזק והשיר קיבל "מקום של כבוד" וסוגר את האלבום.


האם הנושא הזה קרוב אליך?
השיר נכתב במקור על ועבור אהובה עוזרי, גם היא כמו רועי יבין (חולה ALS שאלבום משיריו הוא הגשמת חלומו) איבדה את קולה בעקבות מחלה.
אבל "חייב שיהיה שוב שמח" היא שורה אוניברסלית, אבי נפטר לפני שנתיים ואולי זה  שמחבר אותי כ"כ למשפט.


כל השירים נכתבו על ידי רועי, איך בחרת טקסט?
הצטרפתי מאוחר אז נשארו מספר שירים והם נשלחו אלי, ברגע שקראתי את הטקסט בחרתי בו. אני מרבה להלחין שירים של אחרים.  אם אני מתחבר לטקסט ההלחנה באה בקלות, אינטואיטיבית.
 
אתה הלחנת את השיר, היה לך משהו שהיווה השראה בתהליך ההלחנה?
השיר מדבר על דמויות מחוספסות שנפגשות בפאב - משורר דכאוני, מוזיקאי מזדקן, זוג אבוד. הזמר ששר שם "מתעקש לשיר שירי אהבה על בחור שנותן ורד פורח...חייב להיות שוב שמח", התקווה הזאת בתוך האופל הכתיבה את הלחן.


מבחינת ההפקה  - האם מסגרת הפרויקט / הקונספט השפיעה על ההחלטות שלך כמפיק ?
לא ממש, הכי חשוב לי להיות נאמן לטקסט.
מקצב ה6/8 הואלסי-דרמטי השפיע על בחירת הכלים (פסנתר, כינור, גיטרות, בס ומברשות בתופים), כשהבתים "האפלים" מקושטים בדיסטורשן מעושן ובפזמון הרומנטי מתבלט הכינור.


משהו שחשוב לך לספר על הפרויקט או תהליך העבודה ?  
 השיר הוקלט בהתנדבות במיוזיק, גיל מאיר סטודנט שנה ב' היה טכנאי הקלטות של השיר והשתתף גם במיקס (יחד עם יעקב מורנו).  רונן תרם את האולפן לפרויקט ואבי אלבז עזר לנו ביעוץ לגבי המיקס, לי היה כיף לחזור לימי בי"ס.

--> להאזנה לאלבום לחצו כאן. כל ההכנסות מקניית האלבום יוקדשו למאבק במחלת ה - ALS.


שחר כהן, דניס סקורפיץ ורועי יבין

פרויקט  שירים מהמיטה – חדשות מוזיקה