פיתוח קריירה במוסיקה – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    פיתוח קריירה במוסיקה

פיתוח קריירה במוסיקה

  פיתוח קריירה במוסיקה וסאונד באמצעות מוסד לימוד / רונן חרותי
 
השקעה בקריירה מוסיקלית נתפשת לרוב כבעלת סיכויי הצלחה מועטים. מסיבה זאת מוסיקאים צעירים רבים, בעלי כישרון ופוטנציאל, מוותרים על חלומם - לפתח קריירה אמנותית ומקצועית בתחום זה, ופונים למקצועות קונבנציונליים יותר.
הכותר הראשון מבית Muzik - בית ספר למוסיקה, יצירה והפקה, "פיתוח קריירה במוסיקה וסאונד באמצעות מוסד לימוד" נושא בשורה מעודדת עבור מוסיקאים צעירים אלה. הספרון, שנכתב ע"י מנהל ביה"ס, רונן חרותי, מבהיר היטב את ההבדל בין עיסוק במוסיקה כתחביב, לבין פיתוח קריירה מקצועית ואמנותית בתחום זה. הוא מפרק לגורמים את האלמנטים הדרושים למי ששואף לפתח את המוסיקה כמקור עיסוק יציב, פורה ומכניס, תוך אבחנה בין תכונות וכישורים מולדים לבין אלה הנרכשים, ומסביר כיצד ניתן לפתח כישורים ואלמנטים אלה.
הספרון מציע למוסיקאי הצעיר נתיב מובנה, המותאם אישית לשאיפותיו, לגישתו המוסיקלית ולכישוריו האינדיבידואליים. לשם כך פורס חרותי את העיסוקים השונים בתחומי המוסיקה והסאונד - יוצר, מבצע, טכנאי ועיסוקים היקפיים בתחומים אלה – ומנתח את הכישורים הדרושים לעיסוק בכל אחד מהם.
חלקו האחרון של הספרון עוסק באחד האמצעים המרכזיים העומדים לרשותו של המוסיקאי הצעיר בדרכו להשגת יעדיו – מוסד לימוד בתחומי המוסיקה והסאונד. חרותי מציע כלים מפורטים לבחינת מוסדות הלימוד, בארץ ובחו"ל, העוסקים בתחום זה, מתוך גישה הגורסת כי "אין מוסדות לימוד טובים ורעים, כי אם מוסדות לימוד מתאימים ובלתי מתאימים". לפיכך, טוען חרותי, מוסיקאי שייטיב להגדיר לעצמו את שאיפותיו, יכולותיו וצרכיו, ובהתאם לכך למצוא את מוסד הלימוד המתאים לו, יגביר במאוד את סיכוייו להיעזר במוסד הלימוד ולהפיק ממנו את המירב בדרכו לפיתוח הקריירה המוסיקלית שלו.
"הספר, מידיו האמונות של רונן חרותי, העוקב זה שנים אחר יכולות התלמידים במוסדות אותם ניהל ואחרים, כמו גם אחר השינויים בהרגלי הלמידה, האמצעים והמגמות השונות בתחום, משמש הוכחה עד לאיזה עומק ניתן לארגן בצורה פורייה את הלבטים המפוזרים אצל המעוניין להיכנס לתחום; הוא מפרק את הנושא המורכב הזה לפרמטרים, ובניסוח היוצר אצל הקורא גירוי רב גורם להם להפוך לבהירים וברורים. הספר משמש כמדריך, המיישר קווים במחשבה, מעמיד נקודות מוצא ממוקדות וברורות עבור הקורא, ומסייע לחשוב קדימה בראש זקוף ולחשב מהלכים בצורה החלטית. הוא מעמיד את המוסיקאי כמקצוע מכובד בעל מידות ותקנים, להבדיל מהמחשבה המקובלת, לפיה אמנות זו היא דווקא משוחררת מכל".
(ראובן מנשרוף, "אקט מוסיקלי")
 
להורדת הספר המלא בפורמט PDF:
 
חלק ראשון
 
חלק שני
פיתוח קריירה במוסיקה – חדשות מוזיקה