עינן פרל מנציח – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    עינן פרל מנציח

עינן פרל מנציח

  לכבוד יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, משחרר עינן פרל, מורה להלחנה ב - Muzik, שיר מרגש שהלחין למילותיה של רעיה הרניק, אמו של גוני הרניק ז"ל, שנהרג במלחמת לבנון הראשונה.

מאת: עינן פרל
החל מלידתו ובמהלך שנות ילדותו המוקדמות של גוני הרניק ז"ל, חיברה רעיה הרניק, אימו, שירים. כבר במהלך מלחמת ההתשה כאשר גוני היה ילד בן ארבע, כתבה רעיה שירים המבטאים חרדה לגורלו כחייל.
12 שנה לאחר כתיבת השיר "אני לא אקריב" נהרג גוני הרניק בקרב על הבופור. לאחר מותו, כונסו השירים בספר שראה אור ב-1982 בשם "שירים לגוני".
את הטקסט לשיר גיליתי כבר לפני יותר מעשר שנים, כשהייתי סטודנט למוסיקה באוניברסיטת תל אביב. התבקשתי לבצע שיר בטכס יום הזיכרון.  הצעתי שאלחין שיר במיוחד לאירוע ומתוך מספר האופציות שהוצעו לי בחרתי את הטקסט של רעיה הרניק שאליו גם התחברתי ומיד הלחנתי.
השנה, 10 שנים אחרי, לקראת יום הזיכרון 2016 החלטתי להפיק ולהקליט אותו. רוב השירים המושמעים בימי הזיכרון הם שירים שנכתבו אחרי מוות, לפעמים מתוך געגוע. מה שמיוחד בשיר "אני לא אקריב", זה שהוא נכתב לפני המוות, מתוך חרדה. המשוררת רעיה הרניק, כתבה את הטקסט עוד בזמן שגוני, בנה, היה ילד. החיזוי המצמרר, והשיח עם הגורל נגע בי וכנראה גם סייע ללחן להוביל אותי אל השיר ללא מאמץ. במהלך הקלטת השיר, רציתי ליצור אוירה מנוגדת לטקסט המושתתת על מעין "עטיפה רכה", אולי אפילו כזו שמערבבת את הגבולות בין המציאות לדימיון. רוב השיר מושתת על פעימות לב אשר בסוף השיר נעלמות ומתרחקות. פניתי לשי אלון, מורה ב-Muzik למיומנויות נגינה בגיטרה, והזמנתי אותו לתרום מכישרונו לשיר, הוא אכן נרתם בשמחה. ,שי אחראי על נגינת הגיטרות לשיר. בסוף תהליך ההקלטות פניתי אל טל רודובסקי שניגן בקלרניט וזאת על מנת שיוסיף מעט תיבול "יהודי - דתי", אולי בעקבות אותו שיח שמתארת רעיה בשיר עם האלוהים - "בלילות אלוהים ואני עורכים חשבונות, מה מגיע למי?". אני מקווה שהשיר יתרום להנצחת רס"ן גוני הרניק ז"ל.


עינן פרל מנציח – חדשות מוזיקה