סיסטם עאלי - BBC – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    סיסטם עאלי - BBC

סיסטם עאלי - BBC

  הרבה נאמר ונכתב על האנסבל שטורף את כל הקלפים. אפילו ערוץ ה-BBC הגיע לצלם ולחקור במה מדובר!!!
סיסטם עאלי- ההרכב שמונה 10 חברים וחברות שמתוכם 5 תלמידי Muzik, התחיל את דרכו ברחובות יפו
ב- 2006 והיום הם חורשים את הבמות וקולם נשמע בקרב רבים. הדעות והאנרגיות הגיעו עד ערוץ ה-BBC אשר הגיעו לארץ לצורך כתבה עם החברים. לצפייה בכתבה לחצו על הלינק:
http://www.bbc.co.uk/newsbeat/12687556

בין שיעור לשיעור ב-Muzik תפסנו את נטע וינר, מייסד ההרכב, לשיחה קצרה:

אם אני מחזירה אותך אחורה ל-2006, האם חשבתם שתהיו פה ב - 2011?
ב - 2006 היינו סגורים רוב שעות היום בתוך מקלט ציבורי בעג'מי, בסשנים אינסופיים של פריסטייל ונגינה, כמו גם סדנאות ושיעורים לבני נוער. אני מניח שלא ידענו בדיוק איפה נהיה אבל היה די ברור שנצטרך לצאת מהמקלט בשלב כלשהו. כבר מהשלבים המוקדמים מאוד של הדרך היצירתית המשותפת שלנו הרגשנו שיש ביננו מטען שאין לנו ברירה אלא לתת לו ביטוי וידענו בלי ספק שהכח שלו ייקח אותנו לאן שנרצה להגיע.

איך ההרגשה לדעת שבעולם ( BBC) מתענינים אודות ההרכב המקסים והמיוחד שלכם?
כל תשומת לב מחמיאה ועוזרת להגיע לקהל גדול יותר. יחד עם זאת רוב העניין שלנו מופנה כרגע לכאן, לבית שלנו. סיסטם עאלי הוא הרכב שניזון באופן ישיר מסביבת החיים של החברות והחברים בו וכך גם ההופעות שלנו נראות.

מה התכניות שלכם לעתיד? לאן אתם רוצים להגיע או איפה חשוב לכם להישמע?
בארבע שנים האחרונות הופענו בלי הפסקה בכל מקום שיכולנו לחבר בו מיקרופון ומגבר, החל מהופעות רחוב ביפו ודרום תל אביב, דרך מועדוני הופעות שונים בעיר, הפגנות בשייח ג'ראח והכפר דהמש ועד פסטיבלים שונים ומשונים ברהט, ג'סר אזרקא וירושלים. ממש עכשיו אנחנו מתמקדים בלקדם את הקלטות האלבום שבדרך, משימה לא קלה להרכב בגודל הזה. מעבר להקלטות אנחנו מתכננים להמשיך ולהסתובב על כל במה וקרן רחוב שייקרו בדרכנו, להביא את המוזיקה שלנו לקהלים גדולים גם מחוץ ליפו- תל אביב.
במקביל לעבודה היצירתית- מוזיקלית של סיסטם עאלי המשכנו לפתח בשנים האחרונות את האספקט החינוכי- חברתי- פוליטי בפעילות שלנו. העברנו בשנים האחרונות אינספור סדנאות בבתי- ספר, מרכזי נוער ומסגרות אלטרנטיביות לנוער בסיכון. הסדנאות שלנו סובבות סביב גרוב וטקסט ועוסקות ביצירה מוזיקלית ככלי לשינוי חברתי- פוליטי. בימים אלה אנחנו בתהליכי הקמה מתקדמים של "בית סיסטם עאלי"- מרכז מוזיקלי שיהווה בית ללהקה וכמו כן מרכז מוזיקלי לנוער מיפו, בת-ים ודרום תל אביב.

איך אתם מתמודדים עם תהליך היצירה בהרכב כזה גדול?
הגודל והאנטנסיביות של סיסטם עאלי מהווים את הכוח והמנוע היצירתי שלנו ובד בבד את מקורות הקושי והאתגרים. כל אחד מעשרת החברות והחברים מביא באופן בלתי מתפשר את מקורות ההשראה והמטענים שלו. נקודות ההשקה האישיות והחברות ביננו, כמו גם ההתנגשויות והכסאחים ביננו הן שגורמות לכל זה להפוך למוזיקה, שהיא גם סך כל הזעם והאהבה שיש בנו. חמישה מחברי ההרכב לומדים ב-Muzik, ובמובן המקצועי קיבלנו כאן ניסיון וידע מעל לכל שיעור, כמו גם כלים רבי עצמה שמשרתים אותנו ישירות בתהליך היצירתי. באופן אישי אני מרגיש זיקה משמעותית ושורשית מאוד בין הדרך של סיסטם עאלי לחזון והפעילות של Muzik כבי"ס וכגרעין יצירתי- תרבותי.

יש הגבלה לכמות המשתתפים בהרכב?
לפעמים גם לי קשה לספור. לעומת זאת, אם יוצא ומישהו מהחברים לא יכול להגיע להופעה ואנחנו רק תשעה על הבמה אני מרגיש קצת לבד. בארבע השנים האחרונות היו שינויים קלים בגודל ההרכב אבל הגרעין תמיד נשמר, ויוצא שבכל מקרה אנחנו עשרה. אנחנו גם מאוד אוהבים לפתוח את המעגל לאירוחים ושיתופי פעולה עם מוזיקאים ואמני טקסט שאנחנו אוהבים ומעריכים, כמו הרכב ההיפהופ הפלסטיני דאם או שאנן סטריט. זכינו לשיתוף פעולה מאלף כזה עם נועה וקס היחידה במינה (האחראית על תחום הקצב ב- Muzik) בהופעה בצוותא במאי האחרון. אין כמו נועה.

יש הופעת רחוב גדולה שאנחנו מארגנים בשוק הפשפשים ביפו ב-6.5. זה יוצא שישי בצהריים. זו תהיה הופעה ראשונה בסדרה של הופעות רחוב שיתקיימו פעם בחודש בשוק (ליד השאפה-בר).
כולם מוזמנים!סיסטם עאלי הן/ם:

אמנה ג'רושי
ליבה נאמן (Muzik)
אנבר סייטיברגימוב
מחמד אגואני
יונתן קונדה
יהונתן דיין (Muzik)
מחמד אגואני
לונה אבו- נסאר (Muzik)
מוטי בן ברוך (Muzik)
נטע וינר (Muzik)
 
סיסטם עאלי - BBC – חדשות מוזיקה