סוליקו בסדנת אמן – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    סוליקו בסדנת אמן

סוליקו בסדנת אמן

  ביום ב', 15.2, יתארחו במסגרת סדנאות האמן ב- Muzik שניים מחברי ההרכב המבריק "סוליקו" – רונן סאבו ואייל רוב.
 
במהלך העשור האחרון ביססו את עצמם רונן סאבו, אייל רוב, מיכאל אמת ועידו סער – סוליקו – כהרכב דיג'ייז/מפיקים ייחודי בנוף המוזיקלי המקומי. כרביעייה וכיחידים הם יודעים לפרק רחבות ריקודים, להפיק להיטים, להפיק אלבומים להרכבים מקומיים (קרולינה, אקסום), לכתוב מוזיקה לסרטים וטלוויזיה ("מסודרים”, "רוקדים עם כוכבים”) וכמובן לייצר שורה מכובדת של מיקסטייפים, שחלקם נחשבים לקלאסיקות פורצות דרך בעשייה המוזיקלית. אחד מאותם מיקסטייפים, "מסע בך", הביא אותם להחתמה בלייבל הניו יורקי Jdub (מתיסיהו, בלקן ביט בוקס) ולחוזה לשני אלבומים. שנתיים של עבודה באולפן, סיבובי הופעות הולכים וגדלים בכל ארה"ב והרבה עבודה קשה מסביב, הביאו ליצירתו של Exotic on the Speaker - אלבום ההיפ הופ הבינלאומי הראשון בישראל.
אמנם כבר הופקו בעבר שירים ישראלים בשיתוף עם אמנים בינ"ל, אך סוליקו הם הראשונים שעשו  אלבום שלם שכולו שיתופי פעולה בין כאן לשם. שמות מהשורה הראשונה של ההיפ הופ האמריקני התייצבו באולפן כדי להוריד קסמים על הביטים של סוליקו: גוסטפייס קילה מקולקטיב ההיפ הופ המיתולוגי וו-טאנג; ליריקס בורן מחבורתו של די ג'יי שאדו; Del The Funky Homosapian מהגורליאז; ו- Rye Rye, בת טיפוחיה של MIA יחד עם פיגורות אנדרגראונד כמו פיג'ן ג'ון, זולו וססי בסטידה.

סוליקו גם הזמינו לחגיגה את מיטב הקולות בישראל – ישראלים וערבים – בכדי ליצור מנפיסט מוסיקלי חוצה ז'אנרים שהגרוב עומד בבסיסו: תומר יוסף, אקסום, אורן ברזילי (מופע הארנבות של ד"ר קספר), סאז, אונילי, Rebel Sun מ"קולולוש", ריהאם (זוכת כוכב נולד הערבי) ואחרים. המוזיקה של סוליקו הפגישה לראשונה את המזרח התיכון עם מערב ארה"ב, סאן פרנסיסקו עם נתניה, ניו יורק עם לוד, שיקגו עם פלורנטין, בוליטמור עם יפו והכל נעשה בתל אביב. סוליקו סטייל.

האלבום יצא לראשונה בארה"ב ונתמך בסיבוב הופעות ב-11 ערים שונות ברחבי המדינה, במסגרתם סוליקו לא רק הקליטו אלא גם הופיעו עם חלק מהאומנים. האלבום וכן ההופעות החלו לקבל הד תקשורתי חיובי ואתרים כמו Pitchfork, Popmatters ומגזין ה URB  הנחשב (שבחר אותם לאחת מ-100 ההבטחות הגדולות לשנת 2010) חלקו שבחים לסאונד של סוליקו והגדירו אותו "כמחבר בין מזרח ומערב בצורה שעוד לא נשמעה". היפ הופ במיטבו היה ידוע תמיד כז'אנר המקדש חידוש, וסוליקו הציגו להיפ הופ האמריקאי, בעזרת הכוכבים שלו, את התמהיל הייחודי שלהם, המורכב מהשפעות מזרח תיכוניות, היפ הופ, דאנסהול, ושאר סגנונות מנענעי עכוז.

עתה הגיעה המהדורה האמריקאית של האלבום – דיסק ותקליט וויניל – לנמל הבית – ישראל. את סדנת האמן שלהם ב- Muzik ינהלו רונן סאבו ואייל רוב כראיון דו צדדי, במסגרתו יספרו על תהליכי היצירה, ההפקה וההופעה סביב האלבום.

סדנת אמן עם אייל רוב ורונן סאבו, חברי סוליקו – יום ב', 15.2.10, 19:00, Muzik, בן שמן 4 תל אביב. הכניסה בחינם אך מספר המקומות מוגבל. להזמנת מקומות מראש – 03-6961011.

סוליקו בסדנת אמן – חדשות מוזיקה