סדנת יצירה וביצוע
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    סדנת יצירה וביצוע

סדנת יצירה וביצוע

סוג: סדנת בחירה
מיקום בתכנית הלימודים המלאה סמסטר ג'-ד' ומעלה
מדריכ/ה: עינן פרל / איתי פרל
קרדיט אקדמי:   12 נ"ז
____________________________________________

סדנת היצירה והביצוע היא המסגרת המשמעותית ביותר שמציע Muzik לזמרים - יוצרים. מטרתה היא לאמן את הסטודנט ביצירת חומרים חדשים בזמן נתון, ולהביא את החומרים לבצוע אופטימלי על במה. זהו המקום להיווכח האם יש לך את זה - האם את/ה באמת singer-songwriter, במלוא מובן המושג?

Songwriter הוא ראשית לכל מוזיקאי שמייצר שירים. סדנת היצירה והביצוע מעמידה בפני הסטודנט אתגר לא פשוט: לכתוב ולהלחין, במסגרת מודרכת ואינטנסיבית, בהיקף של 6 שעות לימוד בשבוע לאורך שני סמסטרים, כ- 25 שירים מקוריים (אחד בכל שבוע) ולייצר מ- 10 הטובים שבהם הופעה בימתית. סטודנט המצליח לעמוד באתגר המורכב הזה הרוויח פעמיים: ראשית - ברמת הבטחון העצמי - הוא הוכיח לעצמו כי הוא אכן songwriter אמיתי; שנית, ברמת התוצרים - הסטודנט יוצא מן הסדנה האינטנסיבית הזו עם חומרים (שירים מקוריים ומופע בימתי) שמספקים לו בסיס מעולה להמשך פעילותו כ- singer-songwriter. יתרה מכך, במידה שהוא השתתף בסדנה כחלק מלימודיו במסלול המלא / מסלול ה- BA, אזיי השירים שיצר בסדנה יהוו את הבסיס לאלבום הגמר, עליו יעבוד בשנה האחרונה ללימודים.

היקף
6 שעות בשבוע לאורך 2 סמסטרים (26 שבועות).


שיטת הלימוד

הסדנה מתקיימת בקבוצה של עד 12 סטודנטים, בשני מפגשים בשבוע, בהיקף של 3 שעות כ"א. היא מודרכת ע"י שני מדריכים, שינחו את היצירה ויציעו כלים לביצוע, במטרה להעניק לסטודנט שתי זוויות התייחסות, הן ברמת היצירה והן ברמת הביצוע. כל מפגש כולל את המרכיבים הבאים:
1. פתיחת נושא חדש והצגת אפשרויות היצירה הגלומות בו; 2. משימת בית; 3. ביצוע חי של המשימה מן השבוע שעבר; 4. פידבקים של המדריך והתלמידים על משימות הבית.

תנאי קבלה

שפת המוזיקה ב', כתיבת טקסט ב', פיתוח קול והגשת שיר ב', יכולת ליווי עצמי בכלי הרמוני.

דרישת גמר

דרישת המינימום לסיום הסדנה בהצלחה:
1. כתיבה והלחנה של 10 שירים מקוריים לכל הפחות;
2. העמדת מופע הכולל 5 שירים לכל הפחות.
הסדנה תסתיים בשבוע יוצרים, הכולל חמישה ערבי הופעות, שבכל אחד מהם זוג תלמידים מעלה את מופע הגמר שלו.


מועד הפתיחה:

אוקטובר