פרויקט הלחנה ומופע
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    פרויקט הלחנה ומופע

פרויקט הלחנה ומופע

סוג: פרויקט בחירה
מיקום בתכנית הלימודים המלאה סמסטר ג'-ד' ומעלה
מדריכ/ה: טל גורדון ואמיר בן עמי
קרדיט אקדמי:   8 נ"ז
____________________________________________

הפרויקט מיועד לזמרים, נגנים, מלחינים ומפיקים. מטרתו היא להעניק לתלמיד התנסות בעבודת צוות על מופע מוזיקלי שלם, מ-א' ועד ת': החל מגיבוש קונספט ובחירת חומרים, דרך שלבי ההלחנה והעיבוד, ועד להעמדת המופע על הבמה בשילוב בין זמרים ונגנים. הפרויקט מכוון לכך שיעמוד בסטנדרטים אמנותיים המאפשרים את העלאתו על במה מחוץ לביה"ס.

היקף
שני מפגשים בשבוע בני 3 שעות כ"א (אחד מודרך והאחר מוקדש לחזרות), לאורך שני סמסטרים

נושא הפרויקט

נקודת המוצא של הפרויקט הינה טקסטים של משורר/ת או סביב נושא מסויים. נושא בחירת הטקסט משתנה משנה לשנה. בין הפרויקטים שהועלו במסגרת זו בשנות הלימודים הקודמות: "רכבת לונה פארק", על בסיס טקסטים שכתבו נערים ונערות החוסים ב"בית השנטי"; "מלחמה. זה תופס אותך", המבוסס על שירים שכתבו התלמידים בעקבות המלחמה בלבנון; "עכשיו כבר כן" - מופע משיריו של המשורר דוד אבידן, שהולחנו על ידי התלמידים (המופע הועלה במסגרת אירועי "לילה לבן" של עיריית תל אביב); שירי יהודה עמיחי ושיריה של המשוררת נועם פרתום.

תהליך העבודה

הסמסטר הראשון מוקדש לגיבוש הקונספט של הפרויקט; בחירת הטקסטים עליהם יבוסס; הלחנתם וגיבוש סקיצות. הסמסטר מסתיים בפרזנטציה בימתית, בה מעלים התלמידים על הבמה את הסקיצות שגובשו.
הסמסטר השני מוקדש לגיבוש סטייל ומבנה; עיבוד ותזמור; בחירת מבצעים - זמר/ת, קולות, נגנים; גיבוש המופע וליטושו בחזרות אינטנסיביות. תהליך העבודה מסתיים בהעלאתו של המופע בפועל בערב שנערך על במה חיצונית.

תנאי קבלה

מעבר בהצלחה של הקורסים שפת המוזיקה ב' ומבוא להלחנה ואודישן מעשי

דרישת הגמר

מופע מלא. הפרויקט יופיע במסגרת ה - Muzik Break וב -Muzik Fest השנתי.

מועד הפתיחה בשנת 2015:

1.11.15.

קורסי המשך וקורסים קשורים

לתלמיד השואף לפתח את כישוריו כ- Singer-Songwriter מומלץ להשתתף במקביל בסדנת פיתוח רפרטואר.