סדנת אמן עם goto80  – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    סדנת אמן עם goto80

סדנת אמן עם goto80

  סדנת אמן עם האמן השוודי goto80 ב- Muzik | יום ג', 16.10
גלריית האמנים הבינלאומית שמתארחת ב-  Muzik בתקופה האחרונה הולכת ומתרחבת. אחרי Mad Professor האנגלי, Armin Van Buuren ההולנדי ו- Roc Raida האמריקאי, גאה  Muzik לארח את אמן ה- 8 ביט שמגיע אלינו הישר משוודיה: GOTO80, או בשמו האמיתי אנדרס קרלסון.
כן, קראתם נכון: 8 ביט, לא 32 ובטח שלא 64 ביט – אנחנו מדברים על הצפצופים החביבים הזכורים לטובה מימי הקומודור 64, כשהיית צריך להגיד תודה אם המחשב שלך הציג יותר מ- 2 צבעים בבת אחת. ימים בהם הפיקסל היה בגודל של אבטיח, והמחשב שימש בעיקר למשחקים - תקופה בה לא חלמנו שנוכל ליצור מוזיקה איכותית בנוחיות ביתנו.
אנדרס התחיל את הקריירה המוזיקלית שלו בראשית שנות התשעים, עם פריחת סצינת הדמואים - תרבות שוליים וירטואלית של גיקים יצירתיים, שמשתמשים במחשבים מסוגים שונים כפלטפורמה ליצירת מצגות מולטימדיה ומדגימים את הפוטנציאל הביזארי, אמנותי, פוליטי, יצירתי ומעורר המחשבה שטמון במחשבים.
כלי העבודה העיקריים שלו הם מחשבי האמיגה והקומודור 64 הישנים והטובים, ומכונת המשחקים הניידת והותיקה של נינטנדו - הגיימבוי, מלחין 8 ביט מנוסה שכמותו, אנדרס למד כבר מזמן להתגבר על המגבלות הטכניות של המכשירים המיושנים ומצליח לנצל את הסאונד הייחודי של הדינוזאורים הטכנולוגיים הללו ליצירת מוזיקה שעונה על ההגדרות העכשוויות ביותר.
בשנת 1993 שחרר אנדרס לראשונה קטע מוזיקלי פרי יצירתו, ומאז ייצר למעלה מאלף שירים ולחני צ'יפ (Chip Tunes). ביצירותיו ניתן למצוא השפעות דאב ואמביינט מגוונות, תחת השם הנושא אורנטציה רומנטית לשנות השמונים- GOTO80 - לצד נגיעות דראם אנד בייס, אלקטרו-היפר-פופי, מחוות למשחקי מחשב, סווינג, דת' מטאל, נויז, גריינד-קור, רייב, ברייקור ועוד.
בשנת 2001 התפרסם קרלסון מחוץ לסצנת הדמו עם צאת אלבומו הראשון,papaya 7, והחל להופיע ברחבי אירופה, אוסטרליה וארצות הברית, כולל בפסטיבלים חשובים כגון הבליפ פסטיבל בניו יורק וה - Hulstred Fest. חשיפת הקהל אליו, שהלכה והתרחבה בהדרגה, הובילה אותו לשיתופי פעולה מסוגים שונים וביניהם עם צמד ה- VJ's Entter, וליצירת מוזיקה שאיננה מבוססת 8-ביט טהור, כמו לדוגמא בלהקת הגראז'-פאנק Superdöner ובפרוייקט האמביינט Extra-boy.
בביקורו בישראל יופיע קרלסון באוגנדה בירושלים, ב-12 לאוקטובר ובלבונטין 7, תל אביב, ב-13 לאוקטובר.

איך עושים במאה ה- 21 מוזיקה עכשווית, מלאת עניין ופורצת דרך, עם מחשב קומודור מיושן וגיימבוי? בסדנת האומן שיערוך goto80 ב-  Muzik ניתן יהיה ללמוד על שיטות העבודה שלו, תפיסתו האמנותית והטכנולוגית כאמן 8 ביט, בעולם שבו כולנו נמצאים במרדף חסר סיכוי אחר החידושים הטכנולוגיים האחרונים. את הסדנא תנחה אן שטרייכמן , בוגרת המסלול המלא ליצירה והפקה ב-  Muzik, ומי שחוקרת בעצמה את עולם הצלילים האלקטרוני בשני ההרכבים שבהם היא משתפת פעולה עם חבריה מספסל הלימודים לה בוטון ואקיטה.
סדנת אמן עם GOTO80, יום ג', 16.10, 20:00, Muzik – בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה, רחוב בן שמן 4 תל-אביב. הסדנא פתוחה בחינם. מספר המקומות מוגבל וההשתתפות מותנית בהזמנת מקומות מראש, בטלפון 03-6961011.
www.Goto80.com
 
סדנת אמן עם goto80  – חדשות מוזיקה