סדנת אמן עם יוסי פיין – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    סדנת אמן עם יוסי פיין

סדנת אמן עם יוסי פיין

  את סדרת סדנאות הגרוב נחתום עם דובדבן אמיתי – נגן הבס, היוצר והמפיק יוסי פיין.

יוסי החל לנגן גיטרה בגיל 4, ואת הגיג הראשון שלו עשה 10 שנים מאוחר יותר, לצד זמר הרגאיי טוני ריי. רגאיי תמיד היה חלק מרכזי בפועלו של יוסי, והוא אחראי לא מעט לחלחולו למוזיקה הישראלית. בגיל 16 גילה את הבס, ומאז לא נפרדו דרכיהם. הוא ניגן עם שורה ארוכה של מוזיקאים ישראלים – מאיר אריאל, אריק אינשטיין, יהודית רביץ, סיאם, שלמה מזרחי, פורטרט, שלום חנוך ורבים אחרים.

ב- 1985 עבר פיין לניו יורק, הצטרף להרכב הרוק המיתולוגי "בושרוק" ומשם פרצה הקריירה הבינלאומית שלו, שנעה בין מחוזות הג'אז, הרוק והמוזיקה השחורה. הוא עבד עם שורה ארוכה של מוזיקאים, ביניהם דיויד בואי, לו ריד, גיל אוונס, Naughty By Nature, ג'ון סקופילד, סטנלי ג'ורדן וג'אקו פסטוריוס.

בין לבין הקפיד יוסי לאורך השנים להגיח לארץ הקודש, ונחשב למי שהביא להפקה המוזיקלית בישראל את הסאונד השחור. בין היתר, הפיק יוסי את אלבום ההיפ הופ הציוני הראשון – נייג'ל האדמו"ר, את שבק ס', הדג נחש ועוד. גדולתו טמונה בכישרונו לחבר באיזון בין תל אביב, ג'מייקה, ניו יורק ואפריקה.

בסדנת האמן המיוחדת שיקיים ב- Muzik ינסה יוסי לתת למוזיקאים כמה מהכלים המכריעים למימוש הצלחה ביצירה. הוא קורא לזה "כיוון כלים מנטאלי": מהות המושג "הצלחה" בפעילות המוזיקלית, ואיך משלבים בין שגרת החיים של המוזיקאי לבין התעשייה שמסביב.

על מנת להצליח כמוזיקאי, נדרש הרבה יותר מאשר לנגן (או לשיר) טוב. דרושה גם מיומנות לא פשוטה כדי לקיים ולשמר את ההצלחה לאורך זמן. הסדנה תדבר אל כל מי שמגדיר עצמו כמוזיקאי ומעוניין לממש את הפוטנציאל הטמון בו: עבודת האולפן, חזרות, הופעות, דרכים, דינאמיקה של הרכב, יצירתיות, תזונה ושאר האספקטים האופפים את חיי המוזיקאי, וכמובן התייחסות לעיקר – המוזיקה. לכל מי שרוצה להתקדם מעבר לתווים.

את הסדנה עם יוסי ינחה אמיר בן עמי, שהספיק לעבוד עם יוסי לא מעט בהיותו הגיטריסט של הדג נחש.
סדנת אמן עם יוסי פיין – חדשות מוזיקה