Muzik Fruit - נערות בבל – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    Muzik Fruit - נערות בבל

Muzik Fruit - נערות בבל

  מי מכם שפתח את מוסף סופשבוע של מעריב בשבוע שעבר ראה בוודאי את כתבת השער המרשימה עם 'נערות בבל', להקה אנרגטית, חצופה ומיוחדת, שהוקמה ע"י שני תלמידי Muzik במהלך לימודיהם - איתי בורג וגל רודיטי. כבר נכתב לא מעט במעריב, במאקו ובמקומות נוספים על כך שאיתי הוא בנו של אברום בורג וכי הוא משתף פעולה בהרכב עם הראל בן נון, שאחראי על התחום הוויזואלי במופע של נערות בבל, ובמקרה יוצא שגם הוא "בן של" אישיות חשובה לא פחות, מפקד חיל האוויר בדימוס אביהו בן נון (איתי ויהודה הכירו למעשה בקורס הטיס שלהם).
אבל אותנו כאן פחות מעניינים ההקשרים המשפחתיים ויותר החיבורים המוזיקלים, ומכיוון ש'נערות בבל' למעשה קרמו עור וגידים בתוך כתלי בית הספר, זה המקום גם לשמוע מאיתי קצת יותר על המוזיקה עצמה

"אז באמת נפגשנו ב - Muzik כשעבדנו במסגרת קורס ההפקה של אבי אלבז על פרויקט, שהוא מין מש-אפ בין שיר העמק של אלתרמן לבין Echoes של פינק פלויד. יצא מגניב אז המשכנו לעבוד על מספר שירים נוספים במסגרת קורסי העיבוד, הפקה ו'סינגל' (מיטשל, עינן, אדירי, כרמלי ושות').העסק צלצל לא רע אז החלטנו לעשות יחד אלבום!".

- ומה בעצם היה השלב הבא במעבר מעבודות תירגול בבית הספר ל"דבר האמיתי" וגם ליצירת מופע?

"במשך שנה עבדנו ביחד, כאשר כל כמה שבועות היינו עושים סשן אצל אבי אלבז באולפן ושומעים. אבי היה מעיר, מכווין ומתקן. הגענו איתו לשלב הפינישים ואת המיקס והמאסטרינג עשינו ממש יחד, בהדרכה צמודה.
לפני קצת פחות משנה התחלנו גם להופיע. צירפנו את המתופף המדהים חצי שקל גיטל ואת הראל בן נון, שמנגן ויז׳ואל ארט כחלק מהותי ומשלים בהופעה החיה".
 
- אפשר לראות בכמה מהסרטונים שיש ברשת מהופעות חיות שלכם, שאתם מוקפים גם בכמה לפטופים, למרות שעיקר הצליל שלכם הוא רוקנרול. אולי תספר לנו קצת על סטאפ ההופעה שלכם?

"הסטאפ שלנו יושב על התוכנה Mainstage, כאשר למחשב שלי נכנסים הגיטרה, הבס, טריגר מידי על הסנר וערוצי השירה..הכל עובר עיבוד ואפקטורה על התוכנה ויוצא חזרה לכרטיס קול. אנחנו שולטים על התוכנה עם אייפון ושלט רגל שנקרא SoftStep, שבאמצעותו אני יכול להפעיל ריברבים, דילייאים, פילטרים, כל אחד על עצמו וגם אחד על השני ועל הסנר של המתופף. הסאונד מן עושה סאונד בעזרת אייפד, ששולט על המיקסר של הכרטיס קול. הוא שולט בכל ערוץ כך שלמיקסר ההגברה הראשי של האולם אנחנו מוציאים רק שני ערוצים בסופו של דבר".
 
- ואיך לוקחים את כל הסטאפ ה"גאדג'טיסתי" והחיבור המוזיקלי המעולה שלכם ומתרגמים אותו בהמשך גם להצלחה?

"בינתיים ההופעות עובדות סבבה ולסינגל הראשון שלנו 'סקיני' יש לא מעט השמעות בכל תחנות הרדיו ומעל 15,000 צפיות ביוטיוב בחודש הראשון שהוא באוויר. מה הלאה? יש המון עבודה וצריך פשוט לטחון את הארץ בהופעות ולקוות לטוב!".

הופעות קרובות:
18/12 'בלייז בר' ירושלים
25/12 'רוטשילד 12' ת"א
4/1 'קונטיינר' נמל יפו
2/2 'בית היוצר' בנמל ת"א
23/2 'פטרייה' קיבוץ דן

קישורים:
 
הקליפ ל'סקיני'

פייסבוק

ראיון השער למעריב
 Muzik Fruit - נערות בבל – חדשות מוזיקה