ממשיך לנסוע–לונא אבו נסאר – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    ממשיך לנסוע–לונא אבו נסאר

ממשיך לנסוע–לונא אבו נסאר

  ביום ראשון, 8.7, יצא לרדיו הסינגל "ממשיך לנסוע" בביצועה של לונא אבו נסאר, מתוך אלבום המחווה שיצרו תלמידי Muzik ל"אהוד בנאי והפליטים"

ב - 1987 יצא לאור אלבום הבכורה של אהוד בנאי, "אהוד בנאי והפליטים", שהופק על ידי האיש והאגדה יוסי אלפנט. באלבום נכללו כמה מן השירים שהפכו עד מהרה לנכסי צאן ברזל, כמו "עיר מקלט", "עבודה שחורה", "זמנך עבר", "עגל הזהב" ו"ערבב את הטיח", והוא נחשב לאחד מאלבומי המופת של הרוק הישראלי, הן מבחינה מוזיקלית והן מבחינת האמירה החברתית והתרבותית הגלומה בו.

25 שנה לאחר מכן, במלאת חצי יובל לאלבום, ובשעה שמדינת ישראל מתחבטת ביחסה לפליטים, מסתננים ומהגרי העבודה מאפריקה, מוציא Muzik – בית הספר הגבוה ליצירה והפקת מוזיקה את "עבודה שחורה" – אלבום מחווה ל"אהוד בנאי והפליטים", הכולל עיבודים חדשים לכל שיריו של האלבום המקורי.

האלבום החדש נוצר ע"י חבורה של סטודנטים מוכשרים להפקה מוזיקלית - לונא אבו נסאר, ליאור טף, אלי סיבוני, יותם בקר, אלכסיי מילשטיין, ענת גוטמן, דולב לקסר, יהונתן דיין, גרמן רייטרמן ויהונתן ששון. בהנחייתו של המפיק המוזיקלי דורון פלסקוב (בוגר Muzik בעצמו), פרקו הסטודנטים את האלבום המקורי לגורמים, עיבדו את שיריו מחדש, ביצעו, הקליטו והפיקו אותם.

את התוצאה הוזמן לשמוע אהוד בנאי עצמו, שהתרגש עמוקות מהפרשנות המחודשת והיצירתית שהעניקו הסטודנטים לשיריו, ואף בחר לאמץ את העיבוד המחודש לאחד מהשירים, "עיר מקלט", ביצע אותו בפסטיבל הפסנתר האחרון והוא עומד לכלול אותו באלבומו החדש, שייצא בקרוב לאור.

"ממשיך לנסוע", הסינגל הראשון מתוך האלבום, עובד, הופק ומבוצע ע"י לונא אבו נסאר, ילידת נצרת (1990), שמסיימת השנה את לימודיה ב- Muzik, במסלול המלא ליצירה והפקת מוזיקה. במקביל להשתתפותה בפרויקט "עבודה שחורה" עבדה לונה בשנה האחרונה, במסגרת פרויקט הגמר שלה בביה"ס, גם על אלבום הבכורה שלה, העתיד לראות אור בקרוב. 

 הלינקטון של הסינגל
ממשיך לנסוע–לונא אבו נסאר – חדשות מוזיקה