מי אתם, הסחורות? – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מי אתם, הסחורות?

מי אתם, הסחורות?

  כבכל שנה, גם בתחילת שנת הלימודים שהסתיימה זה עתה החלו 3 הרכבים חדשים מבית Muzik לעבוד מאפס על יצירה משותפת של חומרים מקוריים, במטרה להעמיד מופע שיביא לידי ביטוי את יכולות היצירה והנגינה והפרפורמנס של חבריו. אחד משלושת ההרכבים הוא הסחורות: רועי דורון – בס, מיכאל אליאס – תופים, שיקו ברקוביץ' -גיטרה חשמלית, תום היין - גיטרה חשמלית, דניאל כהן – שירה, סול סלמון – שירה.
החיבור בין חברי ששת חברי הסחורות – הרכב הפאנק-גרוב בהנחייתו של אמיר בן עמי, היה מהיר וחזק מהצפוי והם החלו לצאת עם החומרים החוצה ולהופיע עוד בטרם הסתיימה שנת הלימודים (!) .
בחודש ספטמבר ייצא האי.פי הראשון שלהם, ולכבוד המאורע המשמח, תפסנו אותם לשיחה קצרה

איך הייתם מגדירים את הסגנון המוזיקלי שלכם?
אנחנו נעים בין מספר סגנונות ללא הגבלה או חוקיות מסוימת. הדגש נמצא על לזוז ולהזיז אחרים. יש שם פ'אנק, רוק על סוגיו, היפ הופ, דאנס הול ושיר אחד קאריבי

ספרו לנו על האי.פי. שבדרך
האי.פי הראשון שלנו אמור לצאת בספטמבר והוא נמצא כעת בשלב המיקסים אצל המפיק הנפלא וחברנו הטוב קוקי סלינס (שבין שלל הפרוייקטים בהם הוא מעורב, הוא גם מנהל התפעול של (Muzik. לתוך האי פי נכנסו ארבעה שירים שאנחנו מרגישים שמייצגים בצורה הטובה ביותר את החלקים השונים באופי והמנעד של הלהקה. השיר "שיר אשיר לך" אמור לצאת, בעזרת השמש, כסינגל הראשון שלנו כבר בשבועות הקרובים.

איך התגבש ההרכב ומה לקחתם לתוכו מהלימודים וחווית הלמידה ב Muzik?
ההרכב התחיל כהרכב בית ספרי בהנחייתו של אמיר בן עמי , כאשר קונספט העבודה שלו הוא יצירה תוך כדי תנועה. דרך העבודה שהנחיל לנו אמיר בן עמי מתבססת על מעט תכנונים ודיבורים מקדימים והרבה נגינה והתנסויות בשטח. אמיר אסר עלינו להביא חומרים מוכנים מראש, וכשהיינו מגיעים לחזרות הוא היה מאתגר אותנו וזורק לנו הוראות רק כדי שנגיע בעצמנו למקומות מיוחדים. אחרי שנוצר הסלט המוזיקלי הזה, היינו בוחרים את הצבעים שהכי אהבנו ותוחמים אותם למבנה של שיר. גם הטקסטים, אגב, מאולתרים במקום. היום כשההרכב עצמאי, קורה שהחברים מביאים חומרים משלהם אבל בדרך כלל מדובר בכיוון כללי שעליו ההרכב מתחיל תהליך משותף. אנחנו שומרים על הגישה שאמיר הנחיל ומקפידים להשתמש בתרגילים ובדרכי העבודה שלמדנו ממנו.
באופן כללי, העבודה עם אמיר הייתה מדהימה ומאתגרת ויש לו חלק משמעותי בסאונד והוייב של ההרכב. מעבר לעבודה על המוזיקה עצמה, אמיר הכין אותנו לחיים של הרכב פעיל על האספקטים השונים שלו, אם זה הצורך ביצירת חומרים בזמן מוגבל, אם לגבי התמודדות עם בעיות אישיות בתוך ההרכב ועוד.
לגבי בית הספר עצמו, אנחנו מאמינים ש- Muzik פתח כל אחד מאיתנו לסגנונות מוזיקליים שונים, וחשוב מזה, לימד כל אחד מאיתנו לקבל דברים שלא נשמעים לנו מוכרים או "נכונים" מיד בשמיעה ראשונה. בנוסף, Muzik עזר לנו להבין איך, מתי ומה דרוש כדי לקחת פרוייקט לשלב הבא ולהוציא אותו מחדר החזרות אל אויר העולם. לבסוף, אסור לשכוח שהתאמנו במהלך כל השנה האחרונה בחדרי החזרות של בית ספר והקלטנו את האי פי באולפנים שלו.. ועל כך אנו אומרים תודה!

מהם מקורות ההשראה שלכם?
השפעות ההרכב זה נקודה רגישה..  אנחנו לא מצליחים למצוא אף אמן שכולנו אוהבים..!
אנחנו שישה אנשים שבאים מרקעים מוזיקליים מאד שונים. אבל יש משהו מפרה בשוני הזה והבסיס המשותף שלנו הוא הרצון ליצור מוזיקה שמתאימה לקהל הרחב אבל נשארת מאתגרת ואיכותית.

באיזה VENUE הייתם רוצים להופיע?
סיימנו עכשיו חודש עמוס שכלל 7 הופעות והרבה כיף וכעת אנחנו מתפנים לחודש של הכנות למופע ההשקה שייערך בספטמבר. כרגע מופע ההשקה תופס את רוב תשומת הלב שלנו, אבל במקביל נוצרו קשרים עם פסטיבלים שונים שנערכים בחודשים הקרובים. אנחנו מרגישים שהפסטיבלים אליהם מגיע קהל רב שרוצה לרקוד ולהינות, הם הסביבה הטבעית והנכונה ביותר עבורינו ולשם אנו שואפים.

איפה אתם רואים את עצמכם חמש שנים מהיום?
עוד חמש שנים? הלוואי ויהיו לנו ברזומה כבר מספר אלבומים, הרבה קהל, יכולת להתפרנס ותחושת סיפוק.. אבל את זה רק ימים יגידו

לאי.פי החדש של הסחורות
מי אתם, הסחורות? – חדשות מוזיקה