מי אתה, Side Brain? – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מי אתה, Side Brain?

מי אתה, Side Brain?

 
ב- 4 במרץ יצא לאור, בלייבל הירושלמי Holy Dubs Records, האלבום המסקרן והמפתיע On the Second Moon of Earth של אמן אלקטרוני צעיר המכונה Side Brain ומתגורר בהוליווד, לוס אנג'לס. האלבום הנהדר מכיל 13 קטעים, שנוצרו מתערובת של כלי הקשה ביתיים, סינטים חמים, פאדים אטמוספרים, באס מדוסטרש וביטים כבדים. מיד עם צאתו זכה האלבום לפרסומים ברחבי הרשת ואפילו להשמעות ב"הקצה" של גלגל"צ. האלבום כולו ניתן להאזנה ולהורדה ב- http://holydubsrecordings.bandcamp.com.


סיור ברשת מגלה של- Side Brain יש גם ערוץ מעניין ביו טיוב, שמדגים כמה כלי נגינה ייחודיים כמו המונומי ובקר השליטה לדרים קאסט, שהוא הפך למכונת תופים ואפילו מסביר איך כל אחד יכול לעשות את זה בפשטות ובקלות - http://youtube.com/yeudaba.


אז מיהו Side Brain? ומדוע אלבומו הראשון של אמן המתגורר בלוס אנג'לס יוצא לאור דווקא בלייבל הירושלמי של Bunny On Acid, הלא הוא איציק פינלי, יוצא Muzik?


נעים מאד להכיר: Side Brain הוא מיודענו יהודה בן עטר, שעד לפני כשנה חבש עדיין את ספסל הלימודים ב- Muzik. במהלך השנה השלישית ללימודיו, בעיצומה של העבודה על פרויקט הגמר שלו עם חבריו אמיר מרגלית ונועם ספרבר (Service Lab) קם יהודה, ארז את מטלטליו (בעיקר את הלפטופ וכמה קונטרולרים), נטש את ארץ הקודש, שם פעמיו מערבה ונחת בעיר המלאכים. מאז הוא חי, עובד ויוצר מוזיקה אלקטרונית באולפנו בהוליווד.


בקר טוב, יהודה (או למעשה לילה טוב, שעון לוס אנג'לס). האלבום הזה ישראלי או אמריקאי?


האלבום הופק בזמן המעבר - כשעוד גרתי בתל אביב ועד להתאקלמותי בביתי החדש בלוס אנג'לס. הוא מתאר את הרגשותיי והחוויות שעברתי בזמן היכרותי עם העולם החדש שסובב אותי בקליפורניה. ישנם כמה מקומות בלוס אנג'לס שהכרתי דרך האינטרנט והשפיעו עליי רבות עוד כשהייתי בארץ. פתאום, לבוא לגור לחיות ולצאת למקומות כאלה, דוגמת ה"לו אנד תיאורי" ו"דאבלאב" נתן לי השראה ודחף אותי קדימה.


שתף אותנו קצת בתהליך היצירה שלך.


זה מתחיל בדרך כלל כשאני יושב על הספה בסלון עם הלפטופ והאוזניות. לאחר שהרעיון מתגבש, אני עובר לאולפן ומתחיל לבנות את הטיון. בדרך כלל אני גם עושה את המאסטר בעצמי אך פה מדובר באלבום שלם שמכיל 13 קטעים שונים לגמרי, אז נתתי את מושכות המסטרינג לאיציק, שידביק את כל הקטעים ביחד וייתן הרגשה קוהרנטית לכל האלבום.


האם כיוונת לקונספט מסוים בהפקת האלבום?


פשוט להישאר נאמן לעצמי. מכיוון שלאורך כל יצירת האלבום הייתי עסוק בהפקת אמנים אחרים עם השפעות וכיוונים מוזיקליים שונים, בער לי ליצור גם ביטים שמייצגים את עצמי ואת תחושותיי.


בישראל התחלת לעבוד על פרויקט משותף, עם Service Lab. גם באלבום החדש יש שיתופי פעולה עם אחרים, או שהוא יצירה עצמאית לחלוטין?


אני מאוד אוהב לשתף פעולה עם אמנים אחרים והרבה פעמים אני מארח מפיקים באולפני הביתי, אך באלבום הזה תוכלו לשמוע רק שיתוף פעולה אחד (הטיון הראשון) וזאת מכיוון שהאלבום הזה מייצג אותי ואת חיי החדשים באל איי.


כמוזיקאי - האם זה מרגיש שונה ליצור בלוס אנג'לס לעומת ישראל?


כן, מסיבות רבות. הז'אנר שאני משתייך אליו נולד ופרח בלוס אנג'לס, אז זה טבעי שאני ארגיש יותר שייך אמנותית לפה מאשר לארץ. אפשר אמנם כבר לראות ניצנים של הסצנה הזו גם בארץ, אך בישראל תמיד לוקח יותר זמן לדברים להתפתח מכיוון שאנו מושפעים גם מאירופה וגם מארה"ב, עם מספר כל כך קטן של אנשים - לא מפתיע שהכל מתפתח לאט.
אני גם חייב לציין שמפה אפשר לראות הרבה יותר ברור מה אני כמוזיקאי צריך לעשות כדאי להצליח: אם זה לשפר את האיכות של המוזיקה שלי או אם זה להופיע במקום כזה או אחר. בארץ לא הרגשתי שברור לי מה צריך לעשות כדי להצליח. יש אנשים שכבר מופיעים שנים והוציאו 10 אלבומים ועדיין אף אחד לא מכיר אותם רק בגלל שהם עובדים בארץ, שלמרבה הצער הדאגה העיקרית שלה היא הביטחון.

מה התוכניות לעתיד?


לדחוף את האלבום החדש ברשת ולהופיע ברחבי ארה"ב. לשחרר מיקסים לאמנים שאני נמצא איתם בקשר. בנוסף, השנה משתחרר אלבום שהפקתי לראפר בשם צ'וזין וכמובן הפרוייקטים הצדדיים שלי, שכוללים בין השאר: לבנות קונטרולר קאסטום מייד ולעשות ביטים על שלט של נינטנדו -את כל אלה אפשר לראות בעמוד היו טיוב שלי או באתר הבית.

מה אתה לוקח איתך להמשך הדרך מלימודיך ב- Muzik?


תמיד היתה לי אהבה ליצירת מוזיקה על המחשב. עוד בחטיבת הביניים הייתי מפיק מוזיקה על פרוטי לופס, אך עם תרבות ארץ ישראלית של שירים מסביב למדורה וגיטרה קלאסית, היה קשה שלא ליפול לתוך זה. הכלי העיקרי שלי בתיכון היה גיטרה ושירה. אחרי הצבא, הגעתי ל- Muzik כגיטריסט. בהתחלה עוד הלכתי עם הזרם - שיעורי פיתוח קול, הרכבים בבית הספר ושיעורי פסנתר. אבל במקביל היו לי ב- Muzik גם קורסי מחשב, מיקס ושיעורים שאתה צריך ללכת הביתה ולחזור למחרת עם יצירה אלקטרונית. החשיפה הזאת גרמה לי להבין שלמרות שהייתי גיטריסט טוב ולמרות שהיה לי קול יפה ולמרות שיכולתי לנגן ולהלחין על הפסנתר, הכלי האמיתי שלי הוא המחשב. זאת התשוקה שלי, האהבה שלי. בשנתיים וחצי שלי ב- Muzik קיבלתי ניסיון, ידע וכישורים שלא הייתי מקבל במקום אחר שהפכו אותי למוזיקאי שאני היום. 

 
עלה והצלח!
 
האלבום פורסם בבלוגים ואתרים כמו:
 Hypedog UK:
http://hiphophypedog.blogspot.com/2011/03/side-brain-on-second-moon-of-earth.html

Chuuch!:
http://chuuchmuzak.blogspot.com/2011/03/side-brain-on-second-moon-of-earth.html

Beat Blog:
 http://sesesoka.blogspot.com/2011/03/side-brain-on-second-moon-of-earth-2011.html


בחודש הקרוב האלבום צפוי להתפרסם גם במגזינים המכוונים:
XLR8R
NeedleDrop
Dublab
ProducersIknow

לינקים:


http://sidebrain.net Website
http://youtube.com/yeudaba YouTube
http://twitter.com/sidebrain Twitter
http://facebook.com/sidebrain Facebook
http://soundcloud.com/side-brain SoundCloud
מי אתה, Side Brain? – חדשות מוזיקה