מור ספורטה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    הבוגרים    מור ספורטה

מור ספורטה

  בוגרת Muzik בנתיב יוצר – מבצע

מור ספורטה, בת 28, מראשון לציון

זמרת יוצרת, גיטריסטית ומפיקה מוזיקלית.
 
"עולם המוזיקה נפתח בפני עוד כשהייתי בחיתולים. הבית היה שופע מוזיקה שונה ומגוונת - תקליטים של "לד זפלין" התנגנו לצד "100 שירים ראשונים", באך ו"ים השיבולים". הורי מעולם לא עסקו במוזיקה אך תמיד היה חשוב להם לפתח אצלי ואצל אחיותיי את תחום המוזיקה בפרט והיצירה בכלל. כשהייתי בת 5 קיבלתי ליום ההולדת שלי צעצוע של גיטרה חשמלית אדומה ומיקרופון מסבתי והתחלתי "להתאמן". ראיתי את עצמי עומדת על במה גדולה ושרה את שירי מול קהל. בגיל 10 התחלתי לימודי פסנתר קלאסי ולאחר ניסיונות קצרים ומוזרים של לימודי חצוצרה, התחלתי לנגן על גיטרה. מיד התאהבתי בכלי, בפשטות שלו.
אחרי הצבא החלטתי שאני רוצה לקחת את הנגינה והיצירה המוזיקלית שלי שלב אחד קדימה. בגיל 20 כתבתי את השיר הראשון שלי - מה שהתחיל כשרבוטים וגמגומים הפך עם הזמן לשירים. התאמנתי בגיטרה חשמלית יום יום והצטרפתי כגיטריסטית ללהקת נשים בשם "בנות ואן גוך". לאחר כשנתיים הקמתי הרכב משלי. היו לי כבר 5 שירים. הלהקה ניגנה, הנגנים התחלפו ועם הזמן גיבשתי את הרכב הנגנים. בשלב הזה כבר ידעתי שאני רוצה לעסוק במוזיקה באופן מקצועי ולהפוך אותה לעיסוק מרכזי בחיי.
התחלתי להתעניין בבתי ספר למוזיקה בארץ. בין הימים הפתוחים והראיונות האישיים הגעתי ל - Muzik. אני לא יכולה להסביר את זה, אבל משהו הרגיש לי מאוד נכון לגבי Muzik עוד לפני שידעתי לעומק מה בית הספר יכול להציע מבחינת תוכן לימודי. משהו במשפחתיות ובאווירה הטובה שהייתה שם מהרגע הראשון קסם לי. אחת המטרות שלי, אולי החשובה ביותר, הייתה להקליט את החומרים שלי, לדעת איך להפיק אותם, להיות עצמאית בתחום ולהתמקצע.  בין היתר, היה חשוב לי לפתח את היכולות המוזיקליות, את השפה וללמוד נושאים שונים שיוכלו לשכלל ולשפר את היצירה שלי.
במבט לאחור, אני זוכרת את 3 השנים האלה כחוויה חיובית מאוד.  יש איזשהו קסם בחוויית לימודים שהיא אינטנסיבית ותובענית מצד אחד, ומצד שני מאוד מאוד מהנה. אני מרגישה שלמדתי המון, שהתפתחתי כמוזיקאית וכאדם. צוות בית הספר המחוייך והמורים המצוינים עשו את החוויה למרגשת אפילו.
היום אני אחרי סיום הקלטה של אלבום הבכורה שלי, "בין האצבעות", שנוצר והופק כפרויקט גמר משותף שלי עם רועי בקיש (בוגר Muzik). לאחר 3 שנים של עשייה ואתגר יצאתי עם אלבום בכורה, המון ידע וסיפוק. העבודה הקשה השתלמה, ואני מודה על כך".

מור ספורטה