מומלץ גלדר -  LIVID  – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מומלץ גלדר - LIVID

מומלץ גלדר - LIVID

  הקונטרולרים של LIVID עולים לישראל.

כן כן, אני יודע, כבר ראיתם וקראתם על בערך 10975 קונטרולרים בשנה האחרונה, מה כבר אפשר לחדש לכם ?
הפעם אני לא מתמקד בקונטרולר ספציפי כזה או אחר, אלא בבשורה שמשמחת לא מעט אנשים (משתמשי אבלטון בעיקר, אבל ממש לא רק) שמחפשים קונטרולר איכותי עם אינסוף אפשרויות.
רוב האנשים האלה, לפי ההיכרות האישית שלי איתם - יחפשו קונטרולר שלא יגביל אותם ולא יסתפקו במיפוי סטנדרטי כזה או אחר אלא ירצו לייצר אותו בעצמם, לצרכים האישיים שלהם (ובדר"כ לא כי הם ממש צריכים - אלא כי הם פשוט נהנים מזה...אם חייכתם עכשיו - כנראה שאתם נמנים על סוג האנשים הזה).
חברת LIVID Instruments עושה עליה לישראל, אחרי שכבר נדמה שכל חברה שווה כבר נמצאת כאן - Livid האמריקאית קיימת כמעט עשור ומצהירה שהיא חברה קטנה, היא מייצרת קונטרולרים איכותיים ביותר (עם תג מחיר בהתאם) ובעלי גמישות תכנות מצויינת.
כל הקונטרולרים של Livid מיוצרים באוסטין, טקסס שבארה"ב ולמרות שאין לי שום דבר נגד ייצור בסין (תלוי ביצרן ובמוצר) - אין ספק שזה מותיר טעם טוב והרגשה שאת הקונטרולר שקנית - ייצרו ידנית ממש בשבילך, כמעט...

הדבר הראשון שקשה להתעלם ממנו הוא העיצוב יוצא הדופן של הקונטרולרים, כולם נראים כאילו נשלפו מאיזו סצנה של סרט מדע בדיוני, חלקם מכילים דפנות עץ וינטאג'יות, חלקם בצבעים שונים, אבל לכולם מכנה משותף אחד - לא חסכו באיכות הכפתורים, הנובים, האנקודרים ואפילו במארז האלומיניום שלהם.
שני הקונטרולרים הראשונים שעלו ארצה הם:
CNTRL:R פרי תכנונה של Livid יחד עם "איש הפלסטיק" - אחד הדיג'ייז והיוצרים המובילים בעולם, ומאלה שבאמת עשו את ההבדל בהיסטוריה המוזיקלית האלקטרונית - ריצ'י האוטין.
הקונטרולר מכיל 24 נובים - כל אחד מהם בעל פידבק ויזואלי (מעולה לעבודה בחושך ומרשים לא פחות), 12 אנקודרים מוארים בצבעים, 8 פיידרים ולא פחות מ48 פאדים מוארים צבעוניים.

הדגם השני Ohm RGB נראה כסידור Layout שונה לצרכים אחרים.
עם 81 (!!!) פאדים צבעוניים, 12 נובים עם פידבק ויזואלי, 8 פיידרים, קרוס פיידר אחד ו4 אנקודרים הוא מזכר תורת עבודה אחרת שאנחנו כבר מכירים ב APC-40.

כל הקונטרולרים "מונעים" USB, כלומר חיבור כבל אחד שמספק תקשורת ומתח למכשיר וחלק מהדגמים מכילים גם ממשק מידי סטנדרטי. שני הקונטרולרים המדוברים מכילים גם חיבורי הרחבה למודולי-שליטה המאפשרים הרחבת הקונטרולרים בצורות שונות (ראו קישור לאתר החברה).

אבל כמו שאמרתי בתחילת הכתבה, החומרה נהדרת, אבל הגמישות שלה בעבודה מול מחשב ואפשרויות התכנות שלה - עוד יותר !
תוכנת הeditor המצורפת מאפשרת תכנות פשוט וקל לכל קונטרולר כך שיעשה בדיוק מה שאתם הייתם רוצים שיעשה ושיאיר באיזה צבע שתבחרו, הכרתי לא מעט תוכנות דומות המגיעות עם מכשירים דומים ואין ספק שזו אחת ה"נחמדות" ביותר למשתמש, מבלי לפגוע ביכולותיה. כמו כן מיותר כמעט לציין שכל תוכנה שיודעת לדבר מידי יכולה לעבוד מול הקונטרולרים של LIVID ולחלק גדול מהתוכנות קיימים כבר מיפויים ופטצ'ים המאפשרים עבודה ללא התעסקות מיותרת, חלקם אפילו ממופים כstep sequencerכך שהאפשרויות כאן רבות מאוד.

לפני סיום אי אפשר שלא להתייחס לתג המחיר:
מדובר בקונטרולרים למקצוענים שלא מיוצרים באופן המוני על פס ייצור סיני והמחיר בהתאם - לא לכל אחד, אבל בהחלט עבור מי שיכול להרשות לעצמו, לא רוצה להתפשר ו/או רוצה להנות יותר מהעבודה.קישורים:

אתר היצרן - Livid Instruments

כתבה מורחבת באתר קילומבו

וידאו - דוגמה על CNTRL:R
מומלץ גלדר -  LIVID  – חדשות מוזיקה