מומלץ גלדר - Maschine MK2 – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מומלץ גלדר - Maschine MK2

מומלץ גלדר - Maschine MK2

  מכונת התופים של המאה ה - 21 מקבלת שידרוג משמעותי.
באחד הטורים הקודמים שלי כתבתי על מכונת התופים ההיברידית של Native Instruments הקרויה MASCHINE. כעת משחררת NI את הגרסה החדשה של אותה מכונה הנקראת, כמה מפתיע: MASCHINE MK2.
אין שום סיכוי שבמסגרת הטור כאן אצליח לפרט את כל מעלותיה של התוכנה+חומרה החדשה ואני אשאיר את הכתבה הנוכחית בבחינת המלצה בלבד, כך שאם תרצו תוכלו לגשת לאחד הקישורים וללמוד עוד הרבה על MASCHINE MK2.
לפני כשבועיים הוזמנתי ע"י Native Instruments לברלין כדי לבחון את MASCHINE MK2, כך שלמרות שהיא יצאה לאוויר העולם רק בימים אלה, הזדמן לי לנסות אותה לעומק.
במקביל גם "האחות הקטנה" MASCHINE MIKRO קיבלה גרסה מחודשת אך השינויים בינה לבין קודמתה מתטאים בעיקר בפאדים הצבעוניים.
באופן כללי מערכת MASCHINE MK2 מורכבת כמו אחותה הוותיקה מיחידת קונטרולר ומתוכנה.
השתיים מתקשרות ביניהן בצורה מושלמת ומביאות את חווית המשתמש לרמה גבוהה עוד יותר מזו שהכרנו בגרסה הקודמת.
אני יודע, אני יודע - הצבעים עושים לכם את זה... גם לי.
אבל אם ננסה לרגע להתעלם מהצורך שלנו לראות צבעים בגוונים כ"כ יפים במיוחד כשהתאורה חשוכה, הם עוזרים לשפר את זרימת העבודה של MASCHINE באופן משמעותי ביותר.
בגרסה החדשה של MASCHINE תוכלו לצבוע כל אחד מ16 הפאדים בצבע שונה כך שיסמן עבורכם את סוג הכלי שאותו פאד מכיל. ממבט חטוף בלבד תוכלו לדעת אם מדובר בקיק, סנייר או מצילה למשל.
כפתורי השליטה של MASCHINE MK2 נצבעו גם הם ומאפשרים שליטה מבוססת צבע גם בחושך הכמעט מוחלט על הבמה, ובנוסף הם הוחלפו בכפתורים "מקליקים" כך שתדעו בדיוק מתי הכפתור נלחץ באמת.
שיפור משמעותי נוסף ניכר במסכי התצוגה שמעתה הם הנגטיב של המסכים הקודמים ובנוסף הם בעלי רזולוצייה גבוהה יותר וזווית צפיה רחבה ביותר - זהו שיפור נחמד למשתמשים האולפניים ושיפור קריטי לפרפורמרים שביניכם.
כל היחידה כולה כבדה מעט יותר מגרסתה הקודמת והיא מגיעה עם רגליות גומי נצמד כך שהיא לא תחליק בעת תיפוף סוער, גם על משטחים חלקים יש אחיזה מצויינת.
מי שמכיר כב יודע ש MASCHINE אמנם מכילה משטח שליטה נפלא, אבל הוא לא שווה יותר מדי ללא תוכנה שתדבר איתו..
בצד הרך של MASCHINE (סוג של משחק מילים שבאנגלית היה עובד טוב יותר...) נמצאת גרסה 1.8 ששוחררה לכלל המשתמשים (גם לאלה שיש להם את יחידת MASCHINE MK1).
וכאן נמצאים מספר שיפורים משמעותיים שלוקחים למעשה את התוכנה עוד צעד בדרך (לדעתי) להיות תוכנה עצמאית ליצירה.
מלבד היכולת שלה להתארח בתוך כל תוכנת סיקוונסר תומכת VST, AU או RTAS באופן אינטגרלי ונוח, מכילה כעת גרסה 1.8 שילוב צבעים זהה לאלו שמופיעים על החומרה, מנוע טיים סטרץ' ושינוי גובה צליל (סוף סוף !), אפשרויות אוטומציה מתקדמות, תמיכה במצב השמעה לפני טעינה של דגימות (שיפור אדיר), בחירה ומחיקה של צלילים בתוך פאטרנים, אפשרות שמירה של גרופים עם הדגימות, שיפור מסך הבחירה ואפשרות גישה לאורכי פקודות תווים וכרגיל, ים של תיקוני באגים מגרסאות קודמות.

MASCHINE MK2 מביאה איתה גם יכולת קוסטומיזציה קלה: ניתן לרכוש עכשיו קיטים שלמים המכילים כיסויי נובים וסקין מגנטי למכשיר כך שייראה שונה ולפי בחירה.
אבל האביזר החשוב והמשמעותי שנוסף לחבורה לדעתי הוא דווקא הסטנד החדש.
הסטנד של MASCHINE מאפשר הנחה זוויתית של המכשיר על השולחן כך שיהיה נוח יותר לגשת אליו ולנגן בעזרתו, ויותר מזה - את האפשרות להרכיב את יחידת הקונטרולר על כל סטנד כלי נגינה סטנדרטי, אפילו בזווית הפוכה עם הפנים לכיוון הקהל.
למתופפי האצבעות שביניכם זהו שיפור ענק מבחינת זרימת העבודה כי תקבלו זווית טבעית יותר, ולמי שגם המראה על הבמה חשוב לו (ולמי לא ?) - זה שיפור שבלי ספק יירכז את תשומת הלב של הקהל אליו.
בקרוב יעלה לרשת סרטון סקירה בעברית של MASCHINE MK2, ובינתיים אתם מוזמנים לראות מה עושה אחת מהפינגר-דאמרס הטובים בעולם Jeremy Ellis בסרטון ההשקה הרשמי.


קישורים:

סרטון ההשקה הרשמי

כתבה מקיפה באתר קילומבו

הדגמת החומרה ע"י קילומבו
מומלץ גלדר - Maschine MK2 – חדשות מוזיקה