מומלץ גלדר - Ableton 9 – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מומלץ גלדר - Ableton 9

מומלץ גלדר - Ableton 9

  אוקיי, אז אני חורג ממנהגי הקבוע להמליץ על מוצרים שכבר קיימים ולא יכול להתאפק מלכתוב על אחד הדברים המרגשים ביותר שקרו בתחום ההפקה בזמן האחרון - הכרזת הגרסה החדשה של Live לבית Ableton.

אני לא מאלה שהולכים בצורה עיוורת אחרי לוגו כזה או אחר. לכל חברה או יצרן יש תקופות טובות יותר ותקופות טובות פחות, אבל במקרה של אבלטון, החברה הצעירה מברלין פשוט קנתה אותי. אם מבחינת הקונספט, אם מבחינת הרעננות, ואם מבחינת היכולת לחשוב בצורה שונה מאוד ממה שמקובל - ואת כל אלה לעשות מצויין.

הסקירה הבאה נועדה רק להיות המתאבן למנה העיקרית שתגיע לכשהגרסה תצא באופן רשמי, ואז אתן סקירה מקיפה ומפורטת יותר.

Live 9 החדשה מכילה כמה שינויים מהותיים, אך הדבר שאהבתי יותר מכל בהכרזת הגרסה החדשה היא הזיקה המשמעותית לגרסה הקודמת (הנוכחית למעשה), בייחוד מבחינת זרימת העבודה הייחודית כ"כ של אבלטון.

חלון Browser חדש מבטיח (ולפי מה שראיתי גם מקיים) דפדוף מהיר יותר ונוח יותר מבעבר.
החל מגישה לפריסטים דרך כלים וירטאוליים ועד לדגימות - כשאפשרות חיפוש חדשה אמורה להקל באופן משמעותי את ההתמצאות בים המדיה הזמינה ובשיפור אדיר לעומת הדרך הישנה.

אחת מצורות העבודה החביבות עליי ועל משתמשי אבלטון בכלל היא עבודה מול קליפים בחלון ה Session.
עד היום עבודה בצורה זו הצריכה עבודה בשני שלבים - כתיבת הרעיון המוזיקלי/ריתמי, העתקה למצב Arrangement ומשם יישום אוטומציות שונות. בגרסה 9 ניתן להקליט ולערוך אוטומציות כבר ברמת הקליפ, ואוטומציות אלה "ינדדו" יחד עם הקליפ גם אל חלון ה Session במידת הצורך.

מבחינתי השינוי המהותי ביותר ב Live 9 הוא האינטגרציה המובנית של גרסת ה Suite יחד עם Max 4 Live.
השילוב עם מקס נותן למעשה כוח אינסופי למשתמש, אפשרויות הרחבה אינסופיות ואפשרויות יצירתיות שאת האופק שלהן קשה לראות גם אם אתם על הגג של עזריאלי. רק המחשבה שכעת בכל העולם יישבו מאות אלפי (אם לא מיליונים) של " Ableton Geeks" שייצרו כלים מטורפים באמצעות מקס ויחלקו אותם עם כולם, ממחישה כמה Max 4 Live משמעותית בגמישותה של התוכנה.
בכל מקרה Suite 9 תגיע כבר עם 24 כלים חדשים מבוססי מקס, וביניהם אפקטים שונים, סינטיסייזר תופים ואפילו קונבולושן ריוורב חדש ומדהים.

ואם בכלים עסקינן קשה להחמיץ את מגוון הכלים החדשים או המשופרים להפקה:
ה EQ הנהדר של Live שופץ ומאפשר בידוד תדרים והשמעה שלהם בלבד, וספקטרום אנלייזר אקטיבי.
The Glue הוא קומפרסור חדש לחלוטין שנועד "להדביק" יחד אלמנטים שונים, והוא קומפרסור נהדר אם בשימוש על ערוץ בודד, על גרופ או אפילו על המאסטר.
נוספה גם יחידת Gate חדשה, וכאמור רוב הכלים הקיימים שופרו משמעותית ומהווים בסיס להפקה טובה ומדוייקת יותר ללא צורך בכלים מבחוץ.


3 פונקציות חדשות שעד היום היו קיימות בוורסיה דלה ובודדת הן : Melody to midi, Drums to midi וכמה מפתיע - Harmony to midi.
על קצה המזלג - שלושת האפשרויות החדשות מכילות אלגוריתמים מתקדמים ביותר לניתוח אודיו, ובעזרתן ניתן לפרק כמעט כל פיסת אודיו לנתוני מידי. ההדגמות שראיתי גרמו לי לשפשף את האוזניים והעיניים. כבר ראיתי דברים דומים - אך לא ברמה כזו.

בנוסף התחמשה Live 9 בעוד 3000 סאונדים חדשים מוכנים לעבודה שנוצרו ע"י 40 מעצבי צליל ומוזיקאים מכל העולם, יכולת עריכה משופרת למידי בכל הנוגע לטרנספוזיציות, היפוכים, מתיחת תווים, אוטומציות, עקומות עגולות ועוד ועוד ועוד...
לא היה לי מקום לספר לעומק על הקונטרולר PUSH שאמור לצאת יחד עם גרסה 9, ונקדיש גם לו פינה חמה בעתיד הקרוב.
Live 9 אמורה לצאת באופן רשמי ברבע הראשון של 2013, כשאבלטון הכריזה על מבצע כולל - כל המוצרים הלא לימודיים - בהנחה של 25%, וכל מי שרוכש את אבלטון 8 מיום ההכרזה ועד יציאת הגרסה החדשה - יקבל במתנה את השדרוג לגרסה 9.

אני לא יודע מה איתכם, אבל לי.... כבר ממש קשה לחכות....
מומלץ גלדר - Ableton 9 – חדשות מוזיקה