מוזיקאי קהילתי – תכנית הכשרה מקצועית
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    תחומי לימוד    מוזיקאי קהילתי – תכנית הכשרה מקצועית

מוזיקאי קהילתי – תכנית הכשרה מקצועית

"מוזיקאי קהילתי" הינה תכנית הכשרה ייחודית, שנבנתה בשיתוף פעולה בין Muzik ל"מקור - העמותה לקידום יצירה מוזיקלית בקהילה". מטרת התכנית היא להקנות למוזיקאים פעילים את הידע, המיומנות וההתנסויות המעשיות הדרושים על מנת לשמש כמדריך מוזיקלי במערכת החינוך הבלתי פורמלית (במרכזים קהילתיים, כפרי נוער ומוסדות חינוך המיועדים לבני נוער שנפלטו ממערכת החינוך הפורמלית), מתוך דגש על עבודה מוזיקלית עם בני נוער בסיכון. התכנית מיועדת למוזיקאים בעלי אוריינטציה חברתית, השואפים לפתח לעצמם מקור עיסוק נוסף ורב סיפוק, בו יוכלו לממש ולפתח את כישוריהם המוזיקליים ובד בבד לקדם אחרים.


למה ללמוד בתכנית מוזיקאי קהילתי?


בגלל האוריינטציה החברתית - בשונה מתוכניות לימוד להכשרת מורים או ל"תרפיה במוזיקה", מתמקדת תכנית "מוזיקאי קהילתי" בהכשרת מדריכים לעבודה מוזיקלית עם בני נוער על רצף הסיכון. אם שאיפתך אינה להיות "מורה" או "תרפיסט" במובן המסורתי, אלא לנצל את כישוריך המוזיקליים לעשייה חברתית אמיתית ולקדם דווקא את אלה שלא ניתנה להם ההזדמנות ללמוד מוזיקה במערכת החינוך הפורמלית, "מוזיקאי קהילתי" היא תכנית ההכשרה המתאימה לך.

בגלל ההתנסות המעשית - הנדבך המרכזי, סביבו בנויה תכנית הלימודים, הוא התנסות מעשית בהדרכה מוזיקלית, פרטנית וקבוצתית, של בני נוער במערכת החינוך הבלתי פורמלית, בהיקף של יום בשבוע, כבר מתחילת הלימודים. ההתנסות המעשית מתבצעת במרכזי המוזיקה של עמותת "מקור", במסגרת מבוקרת המספקת תמיכה והנחייה של צוות מקצועי, והיא מושתתת על התפיסה שדרך הלמידה האפקטיבית ביותר היא העשייה עצמה.

בגלל פיתוח הכישורים המוזיקליים - לצד מסגרת ההתנסות המעשית והסדנאות המיועדות לפיתוח כישורי הדרכה במוזיקה, ממשיך תלמיד התכנית לפתח את כישוריו המוזיקליים, באמצעות תכנית לימודים הנתונה לבחירתו, מתוך מגוון מסגרות הלימוד ב- Muzik, בתחומי התיאוריה, ההלחנה והעיבוד / נגינה והרכבים מוזיקליים / כתיבת שירים ופיתוח קול / סאונד והפקה מוזיקלית או שילוב בין התחומים האמורים. את תכנית הלימודים לפיתוח הכישורים המוזיקליים בונה התלמיד באופן אישי מול רכז התכנית, על מנת להתאימה במדוייק לרקע המוזיקלי שלו ולשאיפותיו.

בגלל האפשרות לתואר (BA) - את תכנית ההכשרה "מוזיקאי קהילתי" ניתן ללמוד במסלול דו שנתי, המוביל לתעודת גמר, או במסלול ארבע שנתי, המוביל הן לתעודת הגמר של Muzik והן לתואר BA במדעי הרוח והחברה של האוניברסיטה הפתוחה. הבוחרים באפשרות השניה מרחיבים את לימודיהם המעשיים, בתחומי היצירה והפקת המוזיקה, ומשלבים בהם גם קורסים עיוניים, של האוניברסיטה הפתוחה, בתחומים המקיפים את ענף המוזיקה - אמנות, קולנוע ותקשורת, מתוך מודעות לעובדה שבשוק העבודה, תואר אקדמי מלא הוא כלי חיוני, שעשוי לפתוח בפניהם דלתות ואפשרויות נוספות להתקדמות (לרבות אפשרות ללימודי תואר שני).

להלן פירוט תכנית הלימודים בשני המסלולים:

מוזיקאי קהילתי – תכנית הכשרה מקצועית
מוזיקאי קהילתי – מסלול הכשרה דו שנתי לתעודת גמר

מוזיקאי קהילתי – תכנית הכשרה מקצועית
המסלול המשולב לתואר בוגר Muzik ולתואר BA של האוניברסיטה הפתוחה