מה זה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מה זה "מוזיקאי קהילתי"?

מה זה "מוזיקאי קהילתי"?

 
"מוזיקאי קהילתי" הינה תכנית הכשרה ייחודית, שנבנתה בשיתוף פעולה בין Muzik ל"מקור - העמותה לקידום יצירה מוזיקלית בקהילה". מטרת התכנית היא להקנות למוזיקאים פעילים את הידע, המיומנות וההתנסויות המעשיות הדרושים על מנת לשמש כמדריך מוזיקלי במערכת החינוך הבלתי פורמלית (במרכזים קהילתיים, כפרי נוער ומוסדות חינוך המיועדים לבני נוער שנפלטו ממערכת החינוך הפורמלית), מתוך דגש על עבודה מוזיקלית עם בני נוער בסיכון. התכנית מיועדת למוזיקאים בעלי אוריינטציה חברתית, השואפים לפתח לעצמם מקור עיסוק נוסף ורב סיפוק, בו יוכלו לממש ולפתח את כישוריהם המוזיקליים ובד בבד לקדם אחרים.
עם סיום השנה הראשונה להפעלתה של התכנית, מספרת ציפי גלעד, אשר תתחיל באוקטובר את שנתה השניה במסלול:
"מזה זמן רב רציתי לשלב בין אהבתי למוזיקה והעיסוק שלי בה, לבין הרצון לחלוק את האהבה הזאת עם הקהילה ובמיוחד עם מי שלא בהכרח יגיעו אליה בכוחות עצמם. למוזיקה יש כוח עצום ועשייה קהילתית / חברתית דרך עשייה מוזיקלית, היא העוצמתית ביותר בעיני, וכמובן גם המהנה ביותר .
בית ספר "Muzik" לכד את תשומת ליבי כבר מזמן, במיוחד בגלל החיבור שלו עם עשייה קהילתית, האוריאנטציה האלקטרונית, ורצינות המשולבת עם וייב כיפי. כאשר שמעתי שהוא מפעיל תכנית שתאפשר לי גם להתפתח מוזיקלית וגם להדריך ולקדם בני נוער, היה ברור לי שזה המסלול עבורי.
שמחתי לגלות שהציפיות שלי התגשמו: פגשתי צוות מורים מעולה, אווירה כיפית, אנשים מוכשרים בטרוף ומערכת שלמה ומאוד מאוד תומכת. המסלול כולל, כבר מתחילתו, עבודה במרכז מוזיקה לנוער ולכן אפשר להרגיש את הדופק של העשייה עצמה כבר מההתחלה, שזו התנסות מדהימה בפני עצמה, במיוחד כשהיא מלווה בתמיכה שוטפת של אנשי צוות מצויינים. מעבר להכשרה המותאמת לתחום העבודה בקהילה, קורסי המוזיקה המגוונים שמציע בית הספר מעשירים את עולמי המוזיקלי וזה תענוג גדול בפני עצמו.
בקיצור - אם אתם אוהבים מוזיקה, עושים או לומדים מוזיקה ומאמינים שאם נותנים אז גם מקבלים בחזרה, כנראה שהמסלול הזה יתאים גם לכם ".
מה זה