לxמשחקת בהשקת קליפ ואי.פי – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    לxמשחקת בהשקת קליפ ואי.פי

לxמשחקת בהשקת קליפ ואי.פי

  נועם ברמן הוא דוגמה לכך שכישרון מוזיקלי ולהט יצירתי עשוי לפרוץ החוצה בכיוונים בלתי צפויים. כמי שמסיים בימים אלה את לימודיו במסלול ה - dj-producer, היינו מצפים לראות את נועם מסובב כפתורים וג'וגים על גבי עמדת ה - dj. אבל הבחור בחר לחצות את הקווים ומתייצב בעמדת המיקרופון, כחצי מהדואו האלקטרוני לxמשחקת, שמשיק השבוע אי.פי ראשון, יחד עם קליפ מתוכו.

נועם:

הכל התחיל בשיעור "בנייה וגימור טראק" עם זיו מטושקה, שבו החלטתי להפיק מחדש שיר של להקת העבר שלי, "יומולדת". ישבתי מצונף בקפוצ'ון בסוף הכיתה בזמן ששיר שכתבתי בגיל 20 מתנגן בפול ווליום בלייב-רום. כשהשיר סוף סוף נגמר גיליתי להפתעתי שאנשים אשכרה אהבו אותו ובמיוחד את המילים. "אבל המוזיקה", מטושקה נזף בי "היפ-הופ של אשכנזים!". אני חושב שבשניה שהוא אמר את זה הבנתי איך המוזיקה שלי אמורה להישמע. בערך. שבוע אחרי שבוע, בעזרת הביקורת של זיו, פיתחתי סאונד אחר לגמרי לשיר.

אחרי שסיימנו את העבודה על השיר הייתי די מבולבל. באתי ל - Muzik למסלול dj-producer מתוך כוונה להפיק אחרים, ופתאום אנשים שואלים מתי אני מופיע. שמתי את השיר בצד והתחלתי לעבוד על חומרים נוספים. לקחתי קורס פיתוח קול אצל מיכל כהן; מיקס אצל אבי אלבז (שגם סייע במיקס לחלק מהשירים, מאסטרינג לכולם, ולקח אותם שוב למקום חדש לגמרי); ו- ableton אצל יוסטק, כדי להפוך את כל הדבר הזה למשהו שאפשר להופיע איתו. את רוב האי.פי הקלטתי בחדרי החזרות ובאולפני Muzik, בחלונות זמן בהם היו פנויים. כל התהליך הזה לקח כמעט שנה. חוץ מהעבודה על השירים וההפקה, הייתי צריך גם זמן כדי להודות ביני לבין עצמי שבא לי בכלל לשיר חומרים משלי ולא רק להפיק אחרים. בסופו של התהליך, השירים יצאו די שונים מבחינת הז'אנר. אחד מושפע מ - M.I.A, אחד מסמפל את הפיקסיז, ואחד שואב השראה מטום ווייטס ואריקה באדו.

כדי לעבד את השירים להופעה התחברתי עם נגנית האבלטון שרי כהן. אמרתי לה שאני צריך מישהו שיהרוס את השירים שלי והיא אמרה שהיא מוכנה. ככה הקמנו את לxמשחקת. אנחנו עובדים כרגע על הופעת ההשקה לאי.פי, שאיתה נרוץ בכל בר ברחבי תל-אביב והארץ שייתן לנו להופיע בו. במקביל התחלנו לעבוד יחד על חומרים חדשים. לא בטוח שהמטרה שלנו היא אלבום. הפורמט של אי.פי של חמישה-שישה שירים מרגיש לנו הרבה יותר טבעי כרגע, אבל נחיה ונראה.

לxמשחקת משיקים את הקליפ "ס-ס-סמלת!" יחד עם טעימה מהאיפי החדש. חמישי 11.10 בטקסידרמי, הרכבת 18, תל אביב.

ס-ס-סמלת הקליפ

הבאנדקמפ של לxמשחקת
לxמשחקת בהשקת קליפ ואי.פי – חדשות מוזיקה