לירון עמרם מסנתז בתימנית – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    לירון עמרם מסנתז בתימנית

לירון עמרם מסנתז בתימנית

  מוזיקה תימנית בהפקה אלקטרונית... נשמע לכם מוכר אולי? לפני יותר מעשרים שנה עפרה חזה בהפקת יזהר אשדות זכתה להצלחה עולמית עם הקונספט הזה ('אם ננעלו') והנה עכשיו מי שמחזיר אותו לעניינים הוא תלמיד Muzik לירון עמרם, בנו של כותב ומלחין הלהיט הבינלאומי 'גלבי', שהכיר לקהל ה - MTV את חזה.

עמרם לומד במסלול המפיק ב - Muzik ומספר שזה המקום בו גם הפרויקט התחיל:

"למעשה כל חברי ההרכב הם תלמידי Muzik. אני אחראי על השירה, הגיטרות וההפקה האלקטרונית, תום אלבז מנגן בבס ואחראי על הפקת המופע החי וליאור אדלר מנגן בכלי הקשה. עם ליאור התחלתי לעבוד לאחר שיום אחד נתקעתי ברגע האחרון בלי מתופף לפני חזרה, יצאתי למסדרון מחוץ לבית הספר וצעקתי "יש פה מתופף?!". ליאור התעניין אבל היה רגע לפני שיעור, אז המצאנו שהוא צריך שעה "תרגול" ומאז ועד עכשיו אנחנו ממשיכים.
סיפור דומה היה לי גם עם תום אלבז, רק בסיטואציה של הופעה, כשביקשתי ממנו שינגן כבסיסט מחליף באופן חד פעמי, נכנסנו לחדר החזרות ומיד אחרי שיצאנו הוא ניגש אלי והציע להישאר קבוע".

עכשיו למוזיקה עצמה - תוכל לספר קצת יותר על הרעיון מאחורי המופע והאלבום הזה?

"קודם כל המטרה העיקרית של הפרויקט היא להציג את המוזיקה המזרחית / תימנית השורשית באור חדש ועדכני, כשחשוב לי בעצם להבליט את האלמנטיים הריתמיים וסגנון השירה והכתיבה הייחודי לכל תרבות ואיזור.
החומרים הם שילוב של מוזיקה תימנית של אבי אהרון עמרם, גדול זמרי תימן בישראל, שמלבד לכתוב ולהלחין את 'גלבי' (כמו גם שירים לזהר ארגוב ורבים אחרים) שימש גם על תקן יועץ מוזיקלי באותו אלבום של חזה שמכר למעלה ממיליון עותקים והיה מועמד עם שאר הצוות לפרס הגראמי בזמנו. הניסיון המוזיקלי הזה של יזהר אשדות ויאיר ניצני לקחת מוזיקה אותנטית ולהגיש אותה בעטיפה מודרנית המשלבת כלים אלקטרוניים ואלמנטים של פאנק, בלוז ורוק, השפיע רבות על האלבום".

איך אתם מתכננים לקדם את ההרכב?

"'העלינו לראשונה חומרים על הבמה בליין קבוע של Radio EPGB בשיתוף יבגני צ'רטקוב ובנוסף הפרויקט לוקח חלק באירועי הבלוג 'קפה גיבלרטר', שפועל רבות בתחום המוזיקה האתנית. ממש לאחרונה המופע התחיל להתרחב ולתפוס תאוצה ומפה לאוזן, ללא יח"צ או גוף מאורגן כלשהו, והגיע למארגני פסטיבל התחנה המרכזית, שם זכינו לתגובות יוצאות דופן.
עכשיו אנחנו גם מוציאים סינגל החוצה ונחגוג אותו עם הופעות ב-21.11 ב'אברם בר' בירושלים וב-24.11 ב'אנה לולו' ביפו, כך שמי שרוצה מוזמן לבוא ולראות אותנו בעצמו".

נציין שעמרם גם יצר לאחרונה מיני-אלבום מסקרן עם המפיק והדיג'יי יוסטק, שנמנה עם צוות מורי Muzik, ואנחנו בטוחים שהוא עוד ישחק תפקיד מרכזי בהתפתחות של המוזיקה החדשה בישראל ובתקווה, גם מחוצה לה.

כתבות נוספות בהן גם ניתן לצפות במספר סרטונים מהפרויקטים השונים של עמרם תוכלו למצוא בקישורים הבאים:

הארץ

עכבר העיר

לירון עמרם מסנתז בתימנית – חדשות מוזיקה