לילה לבן ב
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    לילה לבן ב"תיבה"

לילה לבן ב"תיבה"

  במסגרת הקורס "קומפוזיציה אל המאה ה-21" נדרשים למעשה התלמידים לוותר על המסורות המוזיקליות והכללים שרכשו במסגרות הלימוד "הרגילות".

בניגוד למה שיכול להשתמע, מטרתו של קורס זה היא לא לחשוף תלמידים אל עולם האוונגרד, אלא לאמן אותם לחשוב מחוץ לקופסא ולתפוס את המוזיקה כאמנות שזקוקה לשינוי, כאשר השינוי יכול לבוא רק מתוך דיון וויכוח עם הקיים.

הקורס בנוי מסדרה של משימות שבועיות באורך של דקה כל אחת, משימות העוסקות באלמנטים קומפוזיציונים שונים - מסולמיות דרך טונליות, משקל, צבע, סאונד וכדומה. האתגר במשימות אלה הוא ההתמודדות עם הידע הקיים והקושי לעזוב מקומות בטוחים.

הסלוגן שלי בקורס הוא ."To play music not to do"המטרה היא לגרות את שריר החיפוש והגילוי, ולדעת להניח את ה"ידע" בצד, מתוך הנחה שהוא תמיד יהיה שם כשנצטרך אותו. בסופו של דבר, כל תלמיד ימצא את עצמו בשיחה מוזיקלית המעניינת אותו אישית ואם משהו מהחופש המוצע ישקע בכל אחד מהם, המוזיקה תרוויח רעננות. אם לא - תמיד אפשר לחזור אל הקיים והבטוח.

בסוף כל קורס אנחנו עורכים קונצרט ב"תיבה" ביפו, מקום שהוא הבית הקבוע של אנסמבל המאה ה 21 ושמנוגנת בו בעיקר מוזיקה עכשווית של מיטב היוצרים בארץ ומחו"ל. השנה יבוצעו בלייב 4 יצירות של תלמידים המחולקים לקבוצות של 2-4 תלמידים בכל אחת, ובסוף הערב אני אנגן יצירה שכולה בנויה מהצלילם שהתלמידים יצרו במשך הקורס במסגרת התרגילים השונים.
משתתפים:
אלוני לירן
אשל איתי
בן ארי טל שחר
בר-לבב טל
גילבר יפתח
טביב נועם
מרק חני
ניר נדב
סלמון סול
פייקין דימה
פלד דור
קליין תום
קליסקי אלירן
רוזנבאום דניאל
שמש תם

לאיוונט בפייסבוק

חמישי, 27.6, 20:00, "התיבה" שדרות ירושלים 19 יפו.
כניסה 30 ₪, לתלמידי ובוגרי מיוזיק, 20 ₪.
לילה לבן ב