יצאה מהמגירה – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    יצאה מהמגירה

יצאה מהמגירה

  יצאה מהמגירה - זוכה בקורס כתיבת השירים של טל גורדון

בחודש האחרון קיימנו בפייסבוק את תחרות כתיבת השירים 'לצאת מהמגירה', כאשר בהתפזר העשן התברר כי הזוכה בהשתתפות חינם בקורס הכתיבה בהנחיית טל גורדון היא שירה בשן, אשר אספה את מירב קולות הגולשים.

התחרות נחלקה לשני שלבים, כאשר בשלב הראשון גורדון היא זו שבחרה בעצמה שבעה "פיינליסטים" והעניקה להם משימה נוספת. להלן נימוקיה:

"בחרתי את שבעת הכותבים שהרגשתי שכבר מחר אשמח להיכנס ולעבור איתם תהליך שלם של קורס כתיבה, במהלכו נוגעים בתחנות שונות ומחפשים כמה שיותר אפשרויות, כך שהטקסטים שנבחרו לא בהכרח טובים יותר מהאחרים, אלא כאלה שהרגשתי שיש בהם קול אישי מובהק יותר, אותו קול שהוא בעיניי הג'וקר הראשון בדרך שלנו להביא את הכתיבה שלנו למיטבה ולהגביר את עוצמתה.
כשאנחנו כותבים כמו שנדמה לנו ששיר אמור להיכתב, אנחנו לא תמיד מודעים לכך שהדבר הראשון שהולך לנו לאיבוד הוא נכס האותנטיות, הכל כך משמעותי לכוח שיש ביצירה, ואת הקול הזה, בעיקר, חיפשתי.

ויתרתי על כותבים שהרגשתי שנמצאים בעיצומו של תהליך הבשלה שעדיין מוקדם להתערב בו ולבלבל אותו, או לחילופין, על כאלה שהטקסטים שלהם העבירו לי תחושה של חיפוש אחר קונבנציות שמשאירות אותם סגורים בפני אפשרויות חדשות בשלב זה של היצירה שלהם. אלה שהרגשתי שלטקסטים שלהם יש סאונד 'כללי', שנשמע דומה מידי, לטעמי, לטקסטים שאנחנו מכירים, לא רק ברמת התוכן, אלא בעיקר מבחינת הסאונד של הכתיבה.

לאלה וגם לאלה אני רוצה להודות על כך שכתבו, נחשפו ושלחו טקסטים מלאי רצון וכישרון. זה לא מובן מאליו מבחינתי".

השביעייה המופלאה אם כן היא:

שירה בשן
רבקה כהן סבן
רועי גולן
דורית ישראל
מולי אלון
שירה בן חיים
מאיה לביא

 לשיר הזוכה
יצאה מהמגירה – חדשות מוזיקה