יוסטק, מה זה Dj-Producer? – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    יוסטק, מה זה Dj-Producer?

יוסטק, מה זה Dj-Producer?

  למי שעדיין לא הכיר – נעים מאד - YosTek- מרכז תחום ה - dj והמוזיקה אלקטרונית ב - Muzik.               
יוסט קוהן, המוכר גם בשם YosTek, התחיל את קריירת המוזיקה שלו כמתופף ומגיל שלוש כבר ניגן על מערכות תופים. בגיל 12 קיבל את הסינטי הראשון (מיני מוג) שלו מאביו ומאותו הרגע התחיל החיבור הנצחי שלו לעולם האלקטרוני. בשנת 1994 בהיותו בן 15, שיחרר את האי פי הראשון שלו על וויניל בלייבל לונדוני. הוא קצת נבהל מהבאז שנוצר באותו הזמן והחליט לעשות הפסקה בהוצאה לאור ולתרכז ביצירה.
לאחר עשר שנים של שתיקה ועבודה קשה פרץ יוסטק שוב לתודעה ושיחרר אי פי נוסף בלייבל הספרדי LGM Records. מאותו הרגע הוא משחרר כל חודש את המוזיקה שלו בלייבלים שונים בכל העולם, ביניהם Aenaria, Elektek, Boxer, Tapas. בתחילת 2009 שיחרר את האלבום האמן הראשון שלו -  The Analog Man In A Digital World בלייבל משיקגו (Cobalt Recordings) ויצא לטור עולמי להשקת האלבום.
בתחילת 2010 פתח, יחד עם שותף מברלין, לייבל עצמאי - Vipp Agfa Recordings - על מנת לקדם אמנים ולפתח את סצנת האנדרגראונד בעולם. כיום הוא עובד על אלבום אמן שני שישוחרר בקרוב מאוד בלייבל שלו.
 
יוסט, מאיזה גיל הבנת שאתה זה מוזיקה ומוזיקה זה אתה?
"כבר כשנגעתי בכלי נגינה בפעם הראשונה בחיי, שזה היה בגיל שלוש במערכת התופים של אבי. מאותו רגע ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים."
 
מה הוליך אותך לסגנון המוזיקלי שבו אתה נמצא היום?
"המינימוג שקיבלתי מאבי. מאותו הרגע התאהבתי במוזיקה האלקטרונית ומאז בעצם אני יוצר מוזיקה אלקטרונית."
 
איך אתה מייצר אינטראקציה עם הקהל שלך?
"אני חושב שהכי חשוב, כשאתה על במה, זה ליצור עניין לקהל, לחדש להם ולהפתיע אותם, ואני משתדל מאוד לעשות זאת. למרות שאני לא "DJ" במובן המקובל (אני מנגן על אבלטון ולא על פלטה) אני בונה את הסטים להופעות שלי כמו ש-DJ בונה את הסט שלו להופעה. אני חושב ש- DJ טוב זה אותו הדי ג'יי שמעביר מסר דרך הסט שלו ושסוחף את הקהל לעולם שלו."
 
האם DJ צריך להיות יוצר? האם יש הצדקה לDJ שהוא לא יוצר?
"לדעתי אכן כדאי ש-DJ יהיה גם יוצר ולהיפך - יוצר צריך להיות DJ. זה רק משדרג את היצירות שלו כיוצר ואת הסטים שלו כ-DJ. הצדקה? אני חושב שיש הצדקה לכל מוזיקאי ולכל בנאדם שבא מעולם המוזיקה ולא משנה מה הוא עושה".
 
עם מי שיתפת\היית רוצה לשתף פעולה?
"שיתפתי פעולה עם כמה זמרות מדהימות ועשיתי פרוייקט משותף עם הרכב איסלנדי, שזו הייתה חוויה מדהימה, באחת ההופעות שלי בברלין הופעתי עם פסנתרנית בשם ג'ינה קראוס והופענו ביחד על אותה במה וזה היה שילוב מאוד מעניין.
הייתי רוצה להופיע עם תזמורת סימפונית שלמה. אני חושב שהשילוב של מוזיקה קלאסית ומוזיקה אלקטרונית הוא שילוב מנצח."
 
מה יוצר חדש צריך לעשות כדי להתקדם בסגנון שהוא יוצר בו בארץ ובעולם?
"אני חושב שהכי חשוב שיוצר צעיר צריך לעשות זה קודם כל למצוא את הסאונד הייחודי לו, ולא לנסות לחקות מישהו אחר. אם יפעל כך, יש לו סיכוי".
 
יוסטק, מה זה Dj-Producer? – חדשות מוזיקה