יומן מסע LIPA -אוריאן פלד – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    יומן מסע LIPA -אוריאן פלד

יומן מסע LIPA -אוריאן פלד

  במסגרת שיתוף הפעולה האקדמי בין Muzik ל-LIPA, ביה"ס הגבוה לאמנויות של ליברפול שהוקם ע"י פול מקרטני, ולקראת האודישנים השנתיים שיערכו אצלנו נציגי LIPA ב - 05-07/04/16, ביקשנו מבוגרי Muzik שנסעו ללמוד ב-LIPA לשתף אותנו בחוויה הייחודית, ולספר לנו איך זה ללמוד, לחיות וליצור מוזיקה בליברפול. והפעם, אוריאן פלד, בוגרת Muzik ובוגרת תואר ראשון ב-LIPA.

אם היית צריכה לבחור יתרון אחד שמאפיין את הלימודים ב-LIPA, מה היית בוחרת?
חווית התואר הראשון בליפה הייתה מאוד מיוחדת עבורי. אחד היתרונות הרבים של השלמת התואר בליפה הוא החשיפה לתרבויות שונות ולמוזיקאים ברמה גבוהה המגיעים ממגוון מדינות. למשל, אחד הפרויקטים שיזמתי במהלך הלימודים כלל בתוכו מוזיקאים מאנגליה, ארה"ב, דרום קוריאה וסינגפור. זוהי סביבה מעוררת השראה אשר מעודדת שיתופי פעולה יצירתיים בין התלמידים. כך נוצרים בליפה פרויקטים מוזיקליים מיוחדים ומקצועיים. גישת הלימוד בליפה מנהלת דיאלוג רציף עם תעשיית המוזיקה הבריטית ובכך מכינה היטב את הסטודנטים למעבר מחממת האוניברסיטה לתעסוקה במקצועות המוזיקה.


איך לדעתך החיים בליברפול משפיעים על הלימודים וההתפתחות כמוזיקאי?
סצנת המוזיקה בליברפול מאוד פעילה ויש אינסוף הזדמנויות להופיע בברים ואולמות מקומיים. המרצים בליפה מאוד מעודדים את הסטודנטים להיות פעילים וליזום הופעות מחוץ לכותלי בית הספר וזו דרך נהדרת להתאמן ולהתקדם כפרפורמר.



אוריאן במהלך הופעה ב -LIPA


ספרי לנו קצת על הקורס האהוב עלייך ביותר בתואר, מה היה מיוחד בו עבורך?
הקורס האהוב עליי בליפה הינו כתיבת שירים. במהלך הקורס נדרשנו לכתוב ולהביא שירים לשיעור בכל שבוע בכדי לקבל ביקורת מהכיתה והמרצים. להגשות הסופיות היה עלינו ליצור גרסאות דמו עם עיבוד מוזיקלי, כך שחוץ ממלאכת הכתיבה התעמקנו גם בנושאים של עיבוד והפקה. השיא של הקורס מבחינתי היה כאשר קיבלתי את הזכות למפגש אישי עם פול מקרטני. זאת הייתה חוויה מדהימה לבצע מולו שירים שכתבתי במהלך השנה השלישית ולשמוע את הפידבק שלו!


אוריאן ופול מקרטני בטקס סיום התואר ב-LIPA
 
ספרי לנו קצת על הפרויקט המוזיקלי שלך שהחל ב-LIPA, איך הכל התחיל?
במהלך שנת הלימודים השנייה התחלתי לשיר ולכתוב שירים כחלק מצמד אינדי-פופ הנקרא O&O , כיום אנו מופיעים יחד על ספינות שיט ברחבי העולם ובמקביל עובדים על החומרים המקוריים שלנו. בקרוב נוציא את הEP  הראשון שלנו, Tel Aviv To Colorado, אשר הקלטנו באספן, קולורדו. במסגרת קידום הEP  הופענו השנה ברחבי קולורדו, ניו יורק ונאשוויל, טנסי.



תמונת EP הבכורה של הצמדO&O


אוריאן פלד, בוגרת המסלול המלא ב-Muzik,  ובוגרת תואר ראשון במוזיקה ב-LIPA Music (BA). למדה ב-LIPA במשך 3 שנים, וכיום נמצאת על קו ארה"ב-ישראל עם תכניות לחזור לאנגליה בקרוב.


>> אתר הצמד O&O  





יומן מסע LIPA -אוריאן פלד – חדשות מוזיקה