ה - Fests של נטע וינר  – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    ה - Fests של נטע וינר

ה - Fests של נטע וינר

  נטע וינר, המסיים בימים אלה את השנה השלישית ללימודיו במסלול לתואר בוגר Muzik בנתיב זמר-יוצר, הוא אחד התלמידים העסוקים ביותר בבית הספר: מנהיג ההרכב סיסטם עאלי (בו חברים מלבדו עוד 4 בוגרי Muzik); יוצר ומופיע תדיר במחזות "ספוקן וורד"; ובשנה החולפת עבד במסגרת לימודיו גם על מופע אישי משיריו. מדובר במעיין בלתי נדלה של כישרון, יצירתיות ואנרגיה, המתועלים לאמירה חברתית נוקבת. בין שלל עיסוקיו, יופיע נטע גם ב - Muzik Fest בשבת הקרובה, 7.7.12.

היי נטע, על אילו במות נראה אותך ב- Muzik Fest?
ב - Muzik Fest אופיע על שתי במות: האחת בזירת האגרוף עם סיסטם עאלי. עברה עלינו שנה רבת התרחשויות וגדילה ואנחנו מגיעים לפסטיבל עם מקסימום אהבה ובאנרגיות גבוהות כתמיד. מוטי בן ברוך המתופף, יהונתן דיין הבסיסט, לונא אבו נסאר הגיטריסטית, ליבה נאמן הכנרת ואנוכי – כולנו למדנו ב- Muzik והזיקה בין הלהקה למקום היא טבעית מאוד.
מלבד ההופעה עם סיסטם עאלי אנגן ב- Muzik Live Room עם גרמן רייטרמן ולונא אבו נסאר, שניים מהמוזיקאים המשובחים שהכרתי מימיי ואהובי נפשי. שניהם כותבי שירים בחסד ולעונג רב לי ללוות את שניהם. לונא וגרמן מעורבים מאוד גם ביצירה האישית שלי ובהופעה יחבור אלינו דרור רותם, שהפיק את האלבום "אספר לך" של לונא , לביצוע של שירים של שלושתנו.
אני מאוד שמח על קיום הMuzik Fest השנה. בעיקר בגלל האפשרות שלנו כקהילת יוצרים להיחשף לחומרים וליצירה אחד של השני, ולא פחות מכך לייצר במה חזקה וייחודית שתהדהד גם מעבר לגבולות של Muzik. יש בליין אפ מגוון די מדהים של עבודות, דרכי ביטוי וגישות ליצירה. אני מחכה בקוצר רוח לחוות ולחלוק את כל הטוב העשיר הזה.

ספר לנו על קצת הפרוייקטים בהם אתה מעורב.
לפני שנה הקמנו בבת ים את "בית סיסטם עאלי"- סטודיו שמהווה בית יצירתי לחברי להקת סיסטם עאלי ובמקביל מרכז תרבות שמרכז את כל הפעילות החינוכית- חברתית של חברי הלהקה. בשנה החולפת עבדנו עם קבוצות של יוצרים צעירים - נגנים, ראפרים, מפיקים ומשוררים מיפו, דרום תל אביב, בת-ים וחיפה. הפעילות שהתרחשה בשנה החולפת מהווה בסיס לקהילה הולכת וגדלה של יוצרים צעירים שאנחנו חלק ממנה. לפני שבועיים התקיימה "מסיבת חצר" במתחם הסטודיו שלנו בבת ים בהשתתפות שלושה הרכבים שאנחנו מלווים. יותר מהכל היה שם סשן די מטורף של נגינה חיה, ביטים אלקטרוניים, ביטבוקס, ברייקדאנס וראפ בערבית, עברית, אמהרית, אנגלית ורוסית. ממש עכשיו אנחנו מכינים את תכנית העבודה של בית סיסטם עאלי לשנה הבאה ומחפשים שותפות ושותפים לדרך.
חוץ מזה אני עומל על הפקה של מחזה לפסטיבל עכו הקרוב. מדובר במופע ספווקן וורד עם שירים וריקודים שמושפע ממסורות הבידור הישראלי לדורותיו. אני כותב את המחזה עם אנה כהן-ינאי ויונתן קונדה, שותפיי, ומביים אותו אחי, רז וינר. רז, יונתן ואני נשחק בו. בימים אלה מתקיימות הצגות אחרונות של המופע "על-התל", ההפקה האחרונה שלנו בתיארטון קליפה. "על התל" היא הצגה שמהווה סיור מודרך בסבך האורבאני- הסטורי- זהותי שהיא העיר תל אביב - יפו. כולם מוזמנים בחום.
להקת סיסטם עאלי חותרת בעוז לקראת סיום הקלטות אי.פי הבכורה שלה. עברנו שנה מאוד אינטנסיבית ומטורפת למדי, בין חדר החזרות, לאולפן, לבמה. עבדנו הרבה עם עמית כרמלי האהוב והמופלא. המפגש איתו לימד אותנו דברים יקרי ערך על עצמנו, על המוזיקה שאנחנו עושים ועל החיים בכלל. אני מבסוט מאוד מאיך שהדברים נשמעים ויש בהחלט למה לצפות בהקשר הזה.

יחד עם כל הפעילות הזו, אתה עדיין מוצא את הזמן והאנרגיה ללימודיך ב - Muzik. מה מחבר אותך אל בית הספר?
מעבר למיומנויות הטכניות וההכשרה המקצועית שרכשתי ב - Muzik בשנים האחרונות, הכרתי פה אמנים לא מעטים שמהווים שותפים לדרך, מקורות השראה ובני משפחה עבורי היום. מצאתי בקהילת המוזיקאים של Muzik מורים ותלמידים שהם חלק פעיל וגדול מאוד מהיצירה שלי. אני חש הזדהות רבה עם Muzik כמוסד שמכתיב גישה חדה ובלתי מתפשרת ליצירה. אני מרגיש שהתפיסה הזו מבוססת קודם כל על ההבנה שיצירה נובעת ממקום ומזמן מסויימים, שהיא גם מושפעת מהם ישירות וגם משפיעה עליהם באותו אופן. למוזיקה שאתה יוצר יש השלכות פוליטיות וחברתיות ישירות גם אם אתה כותב שירי אהבה עטופים אלקטרוניקה מופקים פוסט דאבסטפית. לשפה שלנו, המילולית והמוזיקלית, יש קונטקסט פוליטי חד משמעי וליצירה שמופקת ממנה תפקיד שקשור ליחסי כח בחברה שלנו, לטוב ולרע. במובן הזה, החיבור המוזיקלי ב - Muzik בין מה שנחשב אקדמית "גבוה" ול"נמוך" והשאיפה להוות מרכז תרבותי עם אמירה ברורה ומעורבות פוליטית וחברתית משמעותית עבורי מאוד ב - Muzik. אני חושב שיש ל - Muzik עוד הרבה לאן לשאוף להתפתח במובן הזה, אבל הדרך והכוונה נכונים מאוד בעיניי.
ה - Fests של נטע וינר  – חדשות מוזיקה