הרכב הפקה מוזיקלית אל הבמה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    הרכב הפקה מוזיקלית אל הבמה

הרכב הפקה מוזיקלית אל הבמה

סוג: הרכב בחירה
מיקום בתכנית הלימודים המלאה סמסטר ג'-ד' / סמסטר ה'-ו'
מדריכ/ה: תמר אייזנמן
קרדיט אקדמי:   8 נ"ז
____________________________________________

במהלך לימודיו ב - Muzik מתנסה התלמיד במסגרות לימוד מגוונות, שבמהלכן הוא מפתח מיומנויות הפקה בסביבת האולפן. בשונה ממסגרות אלה, הרכב "הפקה מוזיקלית אל הבמה" נועד לספק לתלמיד התנסות ומיומנות הפקתית מסוג אחר - בהפקתן של יצירות מוזיקליות הבאות אל העולם מתוך נגינה, במסגרת של הרכב. כאן התהליך הוא שונה לכל אורכו מן ההפקה האולפנית - החל משלבי היווצרות החומרים ופיתוחם, העיבודים המתפתחים בחדרי החזרות, גיבוש הסאונד מתוך הנגינה, הדינמיקה בין חברי ההרכב ובסופו של דבר גם התוצר המוזיקלי - הופעה חיה על במה, בזמן אמת, ולא תוצר אולפני. התהליכים וההתנסויות שיעבור התלמיד במסגרת הרכב זה יסייעו לו לפתח את המיומנויות הדרושות כמפיק בכל מפגש עתידי עם קבוצה יוצרת.

היקף
שני מפגשים בשבוע בהיקף של 3 שעות כ"א, לאורך 26 שבועות (שני סמסטרים). המפגש האחד מודרך והשני מוקדש לעבודה עצמית של ההרכב בחדרי החזרות של ביה"ס.

תהליך העבודה

הסמסטר הראשון של עבודת ההרכב מוקדש ליצירה ופיתוח רפרטואר של ההרכב. כל אחד מחברי ההרכב אחראי להביא אליו שיר מקורי אחד לפחות, שיהווה חלק מרפרטואר ההרכב. במהלך הסמסטר עובדים חברי ההרכב על פיתוחו של כל אחד מהשירים מתוך נגינה משותפת, כאשר ביחס לכל שיר תופס אחד מחברי ההרכב את כובע המפיק המוזיקלי. בתום הסמסטר מתקיימת הופעה ראשונה של ההרכב, ב- Muzik Bands - ערב ההרכבים של Muzik.
הסמסטר השני מוקדש להידוק החומרים, לאפיון הסאונד והאווירה ביחס לכל שיר ולהבאתו לבשלות בימתית. במהלך סמסטר זה מופיע ההרכב פעמיין לכל הפחות - האחת במסגרת ה- Muzik Break הפנימי של ביה"ס והשניה במסגרת פסטיבל סוף השנה - ה- Muzik Fest. בנוסף, על חברי ההרכב לסיים את העבודה עליו בהקלטה ומיקס של ההופעה החיה.

הציוד הנדרש

כלי נגינה אישי.

תנאי קבלה

הקבלה מותנית, בנוסף לראיון אישי ואודישן עם מנחה ההרכב, גם במעבר קורס preproduction או במעבר מבחן פטור המשקף את הידע ורמת המיומנות המעשית של תלמיד שעבר קורס זה.

דרישת גמר

נוכחות מלאה בכל מפגשי ההרכב; הופעות במסגרת ה- Muzik Bands, ה- Muzik Break וה - Muzik Fest; הקלטה ומיקס של ההופעה החיה של ההרכב.

מועד הפתיחה בשנת 2015:

1.11.15.

קורסי המשך וקורסים קשורים

במקביל לסמסטר השני של עבודת ההרכב מומלץ להשתתף בסדנת הפקת סינגל.