הלחנה, נגינה ופיתוח קול – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הלחנה, נגינה ופיתוח קול

הלחנה, נגינה ופיתוח קול

  תיאוריה, הרמוניה, פיתוח שמיעה ויישום במקלדת; כתיבת שירים; הלחנה; פיתוח קול ופרספקטיבות מוזיקליות – אלו הקורסים שבאמצעותם תוכלו הקיץ לפתח את כישוריכם המוזיקליים ב- Muzik:

 יסודות מוזיקליים :
מטרה: להקנות לתלמיד ידע ומיומנות בתחום שפת המוזיקה – תיאוריה, הרמוניה, נגינה במקלדת, פיתוח שמיעה, קריאת תווים ובסיס להלחנה - שיאפשרו לו להוציא אל הפועל את רעיונותיו המוזיקליים; להקנות לתלמיד שליטה במושגי היסוד המוזיקליים, באופן שיאפשר לו לתקשר עם מוזיקאים אחרים.
הנושאים הנלמדים:
• תיאוריה והרמוניה (3 שעות שבועיות) - יסודות בשפת המוזיקה, כתיבה וקריאת תווים, הכרות והתנסות עם הסולם המז'ורי ובניית אקורדים, הכרות והתנסות עם הסולם המינורי, פיתוח יכולות הרמוניות ולימוד הבסיס לבניית משפט מוזיקלי ולהלחנה.
• פיתוח שמיעה מלודית והרמונית (שעה שבועית) – פיתוח יכולתו של התלמיד לזהות, לפרק לגורמים ולנתח את מרכיבי המלודיה וההרמוניה במטרה לאפשר לו ליישם את רעיונותיו המוזיקליים.
• פיתוח שמיעה ריתמית (שעה שבועית) – פיתוח יכולתו של התלמיד לזהות, לפרק לגורמים ולנתח את מרכיבי המקצב המוזיקלי ופיתוח יכולותיו לקרוא ולכתוב קצב.
• נגינה במקלדת (שעתיים שבועיות) - הקניית יסודות טכניים לנגינה במקלדת עד לרמת ליווי בסיסי; יישום במקלדת של החומר הנלמד בתיאוריה והרמוניה.
תנאי הקבלה: מעבר מבחני הקבלה הבסיסים
המורה: עדי דויטש /אליאב קול

 סדנת כתיבת שירים
 
 מבוא להלחנה
 
 סדנה קבוצתית לפיתוח קול והגשת שיר :
מטרה: להקנות לתלמיד הבנה ויכולות בעבודה קולית סומאטית, המאפשרת לקול ולגוף להיות שותפים עם הדעת, ומובילה להתמודדות עם משימות ווקאליות שונות ומגוונות בקלות יתרה.
הנושאים הנלמדים: לימוד של מונחים בסיסיים תוך כדי עבודה על מודעות, יציבה, נשימה, בנייה בסיסית של רגיסטרים, מציאת הקול האישי ולימוד השליטה בו. אינטונציה, דיקציה, גמישות ווקאלית, שימוש בקול ככלי ביטוי.
תנאי קבלה: מעבר מבחני הקבלה הבסיסיים ואודישן.
מורה: מיכל כהן
 
 פרספקטיבות מוזיקליות :
מטרה: להקנות לתלמיד היכרות רחבה ומעמיקה עם הזרמים המרכזיים במוזיקה העכשווית, מקורותיהם, דרכי התפתחותם והקשריהם הרעיוניים בתרבות ובאמנות; לפתח את הבנתו של התלמיד במהויות מוזיקליות ואת חוש הביקורת ויכולות הניתוח והחקירה האקדמית שלו.
הנושאים הנלמדים: איך מפגש ישיר בין תרבות אפריקאית לתרבות מהגרים מערבית בשנות ה- 50 של המאה ה- 20, במקביל להתפתחויות טכנולוגיות וחברתיות, מוביל ללידת מהפכות נוער והגות רדיקליות בארה"ב ובאירופה ומעמיד לראשונה את האקט המוזיקלי ככוח חברתי ותרבותי רב עוצמה. יוצרים ומהויות של המהפכה באירופה וארה"ב. פורמטים ומבנים מוזיקליים וגם מבוא ל"דאב" ולמהפכת המוזיקה והיצירה האלקטרונית הפופולארית בשנות השבעים והשמונים, הרדיקלית ומרחיקה לכת אף יותר.
תנאי קבלה: ראיון אישי
 

הלחנה, נגינה ופיתוח קול – חדשות מוזיקה