החלונות הגבוהים גרסת 2015 – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    החלונות הגבוהים גרסת 2015

החלונות הגבוהים גרסת 2015

  " פרויקט מחווה", הינו פרויקט שנתי ייחודי ל Muzik, בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה, אשר מיועד לתלמידי שנה ב', ומטרתו להכין את הסטודנטים לפרויקט הגמר שלהם - אלבום מלא. במסגרת הפרויקט אנו בוחרים מידי שנה מושא ( אומן / אלבום / תקופה/ נושא) ומאתגרים את הסטודנטים שלנו לתת לו ביטוי מוזיקלי חדש. לקחת חומרים קיימים ולצקת אליהם התייחסות אישית של כל סטודנט בנפרד במטרה לייצר, יחד כקבוצה, אלבום מחווה בעל מקשה אחידה.
"פרויקט "החלונות הגבוהים 2015", הינו ה-7 במספר. בפרויקט זה לקחו הסטודנטים שלנו את האלבום המיתולוגי וקיבצו את פרשנותם החדשה ל- 6 מן הקטעים שנכללו בו לכדי יצירה אחת שלמה, שאורכה 17 דקות. בשונה מהתפיסה הקלאסית של המושג "קאבר", בפרויקט זה נעשה שימוש במוטיבים מסויימים מהחומר הקיים, באופן שהווה בסיס לרעיון - השראה - אינטרפרטציה לתוצר הסופי, שמחד מזכיר נשכחות ומאידך מבטא עכשוויות. תיהנו.

cover

 ארבל מידן //

"בחרתי לייצר גרסה לשיר "יחזקאל", הפותח את האלבום המקורי. בחרתי לבצע אותו כך שיהווה ניגוד גמור לשיר המקורי, הן מבחינת ההפקה והן מבחינת המשמעות של השיר מנקודת מבטי האישית. זהו טרק אלקטרוני שהדגש בו הוא עיוות, סביבה מטרידה ואפלה, מתח וניכור. באופן אישי, רציתי ליצור ביקורת על הדת.
מסיבות אלה בחרתי לעבוד על תוכנת "אבלטון" כך שאוכל לייצר ולהוסיף אלמנטים שונים תוך כדי יצירה ולהקליט אותם באופן מידי. בנוסף, השתמשתי גם ב- Vocoder בכדי לתת לשירה אופי מנוכר ורובוטי, כמאמינים עיוורים ההולכים אחר הנביא.
מכאן הפרשנות נתונה לכל כיוון, אך שאיפתי העיקרית הייתה להציב מראה מנוגדת להרמוניות ולעליזות הנשמעות בשיר המקורי".

"נלך אחריו עם תרמיל ומקל , אל כל מקום שאותנו יביא..." // יחזקאלמשה צ'ימן //
"בחרתי להפיק את השיר "בובה זהבה", שדומה מאוד לWhite Rabbit של Jefferson Airplane - שיר פסיכודלי אליו אני מאוד מחובר מבחינת טקסט ואוירה. מבחינתי השיר הזה הוא תחילת התפתחות התודעה הנרחבת של עם ישראל ותרבות הרוק שלנו והתפתחות המוזיקה הפסיכודלית שמאוד השפיעה עליי. תהליך ההפקה שלי היה מאוד פשוט, ניסיתי שהאווירה והתפתחות של השיר תהיה מאוד אפלולית ומסתורית כולל השירה, צלילי הרקע וכל הסאונד בכלל. בשיר ניסיתי להתחקות אחרי היצירה בדרך שלי, כולל המילים הנוגעות. היה לי מאוד מעניין ומלמד לעשות קאבר לשיר כזה. הלחן פשוט תפס אותי מהרגע הראשון ששמעתי אותו וגם הטקסט".

משה צ'ימן

"הצללים לחדר באו, לוחשים לי לילה טוב..." // בובה זהבה

רותם פרימר //
האלבום של החלונות הגבוהים היה רחוק ממני מוזיקלית במרחק שנות אור. עם פרצוף קצת עקום וכוחות ירודים למדיי ניגשתי לאלבום. האזנתי לו פעם אחת, פעם שניה, פעם שלישית וברביעית הבנתי שני הולכת לעבוד על ״ילדה קטנה״ משהו בנאיביות של השיר סקרן אותי נורא. ברגע שהתחלתי לעבוד עליו הקו המוזיקלי כבר הכתיב את עצמו לבד. 

נתבקשנו לעשות מספר שירים. לכן חיפשתי שיר נוסף מהאלבום. אחרי מספר האזנות ידעתי שאתחיל להתעסק עם ״איפה הם כל אבותינו״. התחברתי מאוד לביקורת החברתית על הנושא, כך גם מבחינה מוזיקלית שיחקתי עם הביקורת שלי על כל עניין הדת, האמונה העיוורת ומשיחיות.
"איפה הוא יוסף אחינו שיחלום לי חלומות..." // איפה הם כל אבותינו


פרץ גלס //
מהאזנה הראשונה לאלבום נוצר לי הניצוץ עם השיר "חייל שוקולד" ומיד ידעתי שאני הולך לסמפל את קטע הפתיחה שלו ולהלביש עליו טקסט שכתבתי בתקופת השירות הצבאי שלי תוך כדי מבצע עופרת יצוקה. לאחר מכן הוספתי תבלינים הפקתים תקופתיים דוגמאת הגליצ'ים והוואבלים שממלאים את הקטעים הריקים מטקסט אך מעבירים תחושה מנטלית של ילד בן 19 באמצע עזה, וגם את הרעשים והבלאגן הפיזיים שקרו במקום.
השיר השני שהפקתי לפרוייקט האלבום הוא "בובה זהבה", לקחתי את שיר הערש הזה והפכתי אותו לסיפור בלהות, תחילה חשבתי לקחת את הריף החוזר של ה"טוטה טוטה", ולהלביש עליו איזה סיפור מפחיד של בוקי נאה או כתבה מזעזעת, ובעודי מחפש אחר טקסט שכזה, ביום אחד כשהאזנתי לרדיו שמעתי על הרשעת אמא של הילדה רוז פיזם. מיד ידעתי שזה הסיפור שהולך להתלבש על הביט האפל שהפקתי בתוספת שירתה של רותם ששרה את הריף המוכר מהשיר "הטוטה טוטה טואה אהה" בקולה המתוק, על מנת ליצור קונטראסט גדול בין הביט האפל, הטקסט הנוראי מהכתבות, הוואבלים, הדיסטורשניים ושאר התבלינים ההפקתיים.

פרץ גלס----------------------------------------------------------------------------------------------- 

החלונות הגבוהים גרסת 2015 – חדשות מוזיקה