הופעה לנועה, לייבל לעידו – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הופעה לנועה, לייבל לעידו

הופעה לנועה, לייבל לעידו

 
שניים ממורי Muzik מתחדשים לקראת החגים - נועה וקס עם מופע חדש ועידו בוקלמן עם לייבל!
 
מבצע סבתא של נועה וקס
 
נועה וקס, אמנית כלי ההקשה האחראית על לימודי הקצב וכלי ההקשה ב - Muzik, חוגגת מופע בכורה של "מילים ומנגינות מרחוב איסטיקלל 32" במסגרת פסטיבל "קולה של של המילה" ("קולה של סבתא") שיתקיים ב- 7.9.11   בחלל גלריה 23, רחוב יפו 23 – בצלאל, בנין הדואר המרכזי, ירושלים.
 
נועה, מה הקונספט של המופע?

המופע משלב בין עבר להווה כאשר הקונספט בו הוא שילוב הקלטות שירה של סבתא שלי התורכיה לבין נגינה חיה של הרכב המבצע ושר את השירים והיצירות בעיבודים חדשים.

כיצד נולד הרעיון למופע כזה?

בחמש השנים האחרונות אני חברה ב- Istiklal Trio – הרכב שמשלב בין נגינה של יצירות קלאסיות תורכיות בעיבודים חדשים לבין נגינה של חומרים מקוריים בהשראת המוזיקה התורכית.
סבתא שלי נולדה ברחוב איסטיקלל באיסטנבול ועלתה לארץ בסוף שנות ה- 40. עד היום היא ואימא שלי מדברות ביניהן ספניולית (לדינו). למרות זאת בילדות שלי לא גדלתי על המוזיקה הזו ורק כשהתחלתי לנגן את הסגנון הרגשתי שזה כל כך טבעי לי, הסולמות, המשקלים האסימטריים והאווירה שהמוזיקה הזו משרה עלי ועל המאזינים.
בשנה האחרונה איסטיקלל טריו עובדים על אלבום הבכורה ובמסגרת העבודה חיפשתי ליצור קטע מוזיקלי שישלב בין העולם שלי, של כלי הקשה לבין המקורות שלי התורכיים.
נפגשתי עם סבתא שלי וביקשתי ממנה שתשיר לי את כל השירים שהיא זוכרת מהילדות. המפגש הזה הניב אוצר עצום של שירים מקסימים שאת אחד מהם בחרתי לשלב בתוספת כלי הקשה וקול באלבום החדש של Istiklal Trio שיצא בקרוב.
הפסטיבל שמע את היצירה המוזיקלית והתעניין האם אני יכולה לבנות מופע אשר יבוסס על הקונספט הנ"ל ואני החלטתי להרתם לאתגר, נסעתי לעוד כמה סיבובי הקלטות אצל סבתא וכך נוצר המופע שיתקיים בפסטיבל הקרוב.
איתי על הבמה ינגנו איתן ברוך בכלי מיתר וצחי ונטורה בכלי נשיפה.
 
"קולה של המילה" (קולה של סבתא) – 7.9.11, גלריה 23, דרך יפו 23, ירושלים.
 
www.noavax.altpro.net
http://www.hazira.org.il
 
 
בוקלמן מדביק לייבל לג'אז

עידו בוקלמן, האחראי על לימודי האלתור החופשי ב-Muzik, פותח לייבל חדש- "OutNow". רצינו לשמוע ממנו כמה מלים על כך, אבל האמת שעיתון הארץ הקדים אותנו. אז אתם מוזמנים לכתבה המלאה שהתפרסמה ב"הארץ" .
הופעה לנועה, לייבל לעידו – חדשות מוזיקה