בוגר מספר- נועם ספרבר – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    בוגר מספר- נועם ספרבר

בוגר מספר- נועם ספרבר

  בוגר Muzik בנתיב יוצר – מפיק
בן 27, מקיבוץ יהל בערבה.
 
"נולדתי בקיבוץ יהל בערבה. את העיסוק שלי במוזיקה התחלתי בכיתה ד', כשההורים שלחו אותי ללמוד לנגן בפסנתר. עד סוף התיכון התחלתי והפסקתי ללמוד לנגן פסנתר וגיטרה בערך כל שנה. למדתי לנגן מספיק טוב כדי לא להביך את עצמי בטקס סיום השנתי, אבל אף פעם לא באמת השקעתי וניסיתי להפוך לנגן. אחרי התיכון התגייסתי לצנחנים, חזרתי לקיבוץ, עבדתי, טיילתי. כשחזרתי מאוסטרליה וניו זילנד חשבתי להתחיל ללמוד מדעי המחשב. עשיתי פסיכומטרי, אבל אז עצרתי רגע לחשוב. החלטתי שלפני הרצון שלי "להסתדר" בחיים ולהרוויח בוכטות של כסף, אני רוצה לנסות ולעסוק בתחביב שלי, להפוך את הדבר הזה שאני עושה בשביל הכיף למשהו שמישהו יהיה מוכן לשלם לי עליו. ידעתי שמוזיקה הוא הדבר שאני הכי נהנה ממנו אבל לא ידעתי במה בתוך המוזיקה אני מספיק טוב כדי שמישהו ירצה לשלם לי. אחרי הרבה מחשבה הגעתי למסקנה שמה שאני באמת עושה טוב במוזיקה הוא להקשיב לה. הרבה יותר מלנגן או לכתוב או ליצור, ידעתי (או חשבתי שאני יודע) להקשיב למוזיקה.
 
בעקבות התובנה הזו חיפשתי לימודים בתחום המוזיקה, שאינם לימודי נגינה או שירה או ביצוע כלשהו אלא לימודים שיאפשרו לי להביא לידי ביטוי מוזיקלי שמיעה והאזנה. מבין כל בתי הספר והמכללות שבדקתי, Muzik נראה לי כמסגרת הרצינית ביותר: דווקא בגלל שכר הלימוד הגבוה יחסית שמשלמים, התלמידים שמגיעים ללמוד בו מחויבים יותר, ורבים מהם אכן ממשיכים לעבודה ולהשתלבות בתעשיית המוזיקה, כשהקשרים שהם יוצרים עם חבריהם ללימודים פותחים בפניהם דלתות.
 
בלימודים עצמם גיליתי שאמנם חשבתי שאני שומע מוזיקה טוב, אך למעשה יש עוד המון דברים שקורים בשיר או בטרק שלא חשבתי עליהם ולא ידעתי על קיומם. הכיתות הקטנות והיכולת להביא עבודת בית כל שבוע, לקבל עליה משוב ולהשתפר משבוע לשבוע התאימה לי מאוד. למדתי את שפת ההפקה ואת המונחים המקצועיים שמוזיקאים, טכנאים ואנשי סאונד מדברים בהם. אולי יותר מכול, למדתי מה במוזיקה אני אוהב, מה מגניב אותי ואיך אני יכול לגרום למוזיקה שאני יוצר או למוזיקה שאני מפיק להיות כזו".
 
בוגר מספר- נועם ספרבר – חדשות מוזיקה