אבידן בלילה לבן – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    אבידן בלילה לבן

אבידן בלילה לבן

  לאחר חודשי עבודה מרתקים, גאה Muzik להציג את "עכשיו כבר כן" - מופע חדש ומקורי של תלמידי בית הספר, המבוסס על שלושה עשר משיריו של המשורר התל אביבי דוד אבידן, שאת צבעיה, ימיה ולילותיה של העיר ניתן לחוש בין ובתוך מילותיו.

כתיבתו החדשנית, החצופה והעל-גילית של אבידן - מגדולי המשוררים הישראלים, הנחשב לאחד משלושת נציגיה הבולטים של שירת "דור המדינה" - מצאה בית טבעי בהפקה המוזיקלית ובגישה העכשווית אותם מייצגים Muzik ותלמידיו. מכך הרוויחו שני הצדדים: המוזיקאים הצעירים שנחשפו לכתיבתו המושחזת, המדויקת והנפלאה של אבידן, וכן שיריו של המשורר עצמו, שמעט מאד מהם זכו עד כה ללחנים.

במופע, שתהליך העבודה עליו בוצע בהנחייתה של המוזיקאית טל גורדון (שזכתה בשנת 2005 בפרס אקו"מ על הטקסטים שלה עצמה), לוקחים חלק 8 מתלמידי Muzik, שהלחינו את הטקסטים, מבצעים אותם ויוצרים על הבמה הרכבים קוליים וכליים משתנים. נראה שאין במה מתאימה יותר למופע מאשר "לילה לבן": שיריו של מי שחי את לילותיה של העיר יותר מכל משורר אחר ימצאו באירוע זה את מקומם הטבעי, במפגש מבורך בין היוצר התל אביבי המנוח לבין דור חדש של מוזיקאים, שמבקשים להעניק ליצירותיו חיים חדשים.

התלמידים שהלחינו, עיבדו ויופיעו: גיל אלחנטי, נועם בלום, אורן הורביץ, דניאל כרמלי, דרור לביא, רוני מדמוני, עומר קורן, נינה ריאזנוב ובן רייקמנס.

28.6 20:30, גן יעקב (מאחורי היכל התרבות)

עכשיו כבר כן

כרטיס שבוי

על האירוע באתר ynet
אבידן בלילה לבן – חדשות מוזיקה